vijeha

نحوه خشكشويي لباس

نحوه خشكشويي لباس

نحوه خشكشويي لباس : از گذشته تا به امروز روش هاي مختلفي جهت شستشو لباس ها وجود داشته است. در واقع با گذشت زمان و پيشرفته تر شدن تكنولوژي، ماشين هاي پيشرفته جاي خود را به روش هاي دستي دادند. يكي از روش هاي شستشو كه در هر زمان استقبال خوبي از آنها شده، خشكشويي لباس است.

در اين روش شستشو از راهكارهايي استفاده مي شود كه آسيبي به بافت پارچه وارد نمي شود. همانطور كه مي دانيد در شستشوهايي كه به طور روزانه انجام مي گردد، از آب و مواد شوينده استفاده مي شود.

اگر شما به نحوه خشكشويي لباس آشنايي نداريد در ادامه مقاله با ما همراه باشد تا شما را با روند شستشو خشكشويي آشنا كنيم.

آشنايي با خشكشويي لباس

شايد برخي از افراد بر اين تصور باشند كه خشكشويي لباس روشي جديدي است. اما اين روش شستشو در قرن ۱۹  توسط مردي فرانسوي به ثبت رسيد. اين نوع شستشو كاملاً اتفاقي كشف و سبب شد كه افراد زيادي از اين روش براي لباس هاي خود كه از بافت حساسي برخوردار هستند، بهره بگيرند.

شايد برايتان جالب باشد كه بدانيد در خشكشويي لباس به هيچ عنوان از آب استفاده نمي شود. به جاي استفاده از آن از حلال هايي مخصوص كه انحلال پذيري بالايي دارند، استفاده مي شود. يكي از پركاربردترين حلال هايي كه در خشكشويي ها استفاده مي شود، پركلراتيلن است.

علاوه بر پركلراتيلن حلال هاي بسيار گوناگوني در خشكشويي ها وجود دارند، كه متناسب با لباس هاي مختلف استفاده مي شود. در خشكشويي از ماشين هاي صنعتي استفاده مي كنند كه ابعاد آنها از ماشين لباسشويي هاي منزل شما بسيار بزرگتر است.

لباس ها را جهت شستشو در اينگونه ماشين هاي صنعتي قرار داده و پس از شستشو كامل آنها را به صورت خشك از ماشين خارج مي كنند. سپس آنها را جهت تحويل به مشتري به طور كامل آماده خواهند كرد.

نحوه خشكشويي لباس

              نحوه خشكشويي لباس

روش و مراحل شستشو در خشكشويي چگونه است؟

كاركنان خشكشويي پس از دريافت لباس ها از مشتريان بر اساس رنگبندي و آلودگي هاي ايجاد شده بر سطح لباس، آنها را تفكيك مي كنند. لباس هايي كه به خشكشويي ها سپرده مي شوند انواع گوناگوني داشته و بسته به نوع آن ها شستشو انجام مي گيرد.

به عنوان مثال شستشو لباس مجلسي با شستشو شلوار بسيار متفاوت است و هر كدام با استفاده از حلال هاي مخصوص شستشو مي شوند. در صورتي كه لكه هايي بر سطح لباس وجود داشته باشد، با استفاده از حلال هاي مخصوص، لكه هاي ايجاد شده بر لباس را به طور كامل پاك مي كنند.

لكه هايي كه بر سطح لباس ايجاد مي شوند، انواع مختلفي داشته و بسته به نوع آن از حلال هاي مخصوص استفاده مي شود. به عنوان مثال جهت پاك كردن لكه هاي روغني از تترا كلرات استفاده مي كنند. پس از لكه بري آن ها را در ماشين هاي صنعتي مخصوص خشكشويي قرار مي دهند.

حلال هايي كه در ماشين خشكشويي وجود دارد به طور كامل آلودگي هاي ايجاد شده بر سطح لباس را پاك مي كنند. پس از شستشو كامل، لباس ها به صورت كاملاً خشك از ماشين هاي صنعتي خارج مي شوند. در اغلب مواقع لباس ها پس از شستشو با استفاده از اتو پرس، اتو كشي مي شوند.

پس از اتوكشي، آنها را در مكاني مناسب همراه با چوب لباسي و كاور هاي مخصوص لباس مي آويزند تا كاملاً تميز و مرتب به مشتريان تحويل داده شود.

مزايا خشكشويي لباس

نحوه خشكشويي لباس به گونه اي است كه مزايا زيادي براي لباس شما خواهد داشت. اغلب افراد جهت شستشو لباس خود از روش هاي معمولي يعني همان شستشو با آب لباس هاي خود را مي شويند. مولكول هاي آب به دليل قطبي بودن به تار و پود پارچه نفوذ كرده و در طي مدت زمان طولاني لباس هاي شما آسيب خواهد ديد.

اگر دقت كرده باشيد بسياري از لباس هاي شما پس از مدت زماني شكل و رنگ اوليه خود را از دست مي دهند. نحوه شستشو در خشكشويي به گونه اي است كه از آب به جهت شستشو استفاده نمي كنند، در نتيجه به بافت و رنگ لباس شما آسيب نخواهد رسيد.

شايد برايتان پيش آمده باشد كه لكه هاي بسيار سخت بر لباس شما ايجاد شود و با هر روش از شستشو نتوانسته ايد كاملاً آنها را برطرف كنيد. عملكرد خشكشويي به گونه اي است كه تمامي لكه هاي ايجاد شده اعم از لكه هاي روغني را بدون باقي ماندن اثري از آن كاملاً از روي لباس پاك مي كنند.

حفظ بافت و رنگ لباس سبب مي شود كه شما در مدت زمان طولاني تري از لباس خود استفاده كنيد. اتوكشي هايي كه در مرحله آخر خشكشويي انجام مي شود، توسط افراد آموزش ديده همراه با تجهيزات كاملاً حرفه اي انجام مي گيرد. نحوه عملكرد خشكشويي ها سبب شده تا شما از مزاياي ويژه اي در اين خصوص بهره مند شويد.

آيا نحوه خشكشويي لباس بر هزينه هاي دريافتي موثر است؟

نحوه و عملكرد خشكشويي ها تاثير مستقيمي بر قيمت دريافتي از مشتريان خواهد داشت. همانطور كه مي دانيد خشكشويي هاي زيادي در سراسر شهر وجود دارد، به همين جهت آنها خدمات متفاوتي را به مشتريان خود را ارائه مي دهند تا آنها را به مشتريان دائمي خود تبديل كنند.

در واقع هدف كليه خشكشويي ها تحويل لباس هاي كاملاً تميز است. اما برخي از آنها با عملكرد متفاوت به بهترين شكل ممكن خدمات خود را ارائه مي دهند. تجهيزاتي كه در خشكشويي ها جهت شستشو لباس ها به كار مي رود در تعيين قيمت موثر خواهند بود.

در نتيجه هرچه از تجهيزات و خدمات حرفه اي تر استفاده شود به طور قطع هزينه هاي بيشتري از شما دريافت خواهد شد. همچنين برخي از خدمات خشكشويي و تعميرات لباس مانند تعمير زيپ هاي آسيب ديده، شكافتگي هاي لباس و… مي تواند در تعيين قيمت موثر باشند.

 

براي صرفه‌جويي در زمان مي‌توانيد از خدمات خشكشويي آنلاين نيز استفاده كنيد.

با مراجعه به سايت خشكشويي اينترنتي لاوسته ۲۴ مي توانيد لباس هاي خود را با اطمينان خاطر به خشكشويي بسپاريد. لاوسته ۲۴ در سراسر تهران لباس هاي شما را تحويل گرفته و با بهترين كيفيت شستشو به شما تحويل مي دهد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۶:۰۳ توسط:vije موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :