هزينه ثبت شركت  :پارامتري است كه موارد و موضوعات مختلفي بر روي آن تاثيرگذار است و به پارامترهاي زيادي در نوع خود بستگي دارد كه در هر كدام از اين موضوعات و موارد مي توانند تاثيرات زيادي در هزينه ثبت شركت بگذارند. به عنوان مثال براي آنكه بخواهيم يك شركت از نوع سهامي خاص با مسئوليت محدود ثبت كنيم حداقل سرمايه اي كه به آن احتياج داريم مبلغ يك ميليون ريال مي باشد اما هر چقدر ميزان سرمايه بالاتر باشد  متفاوت بوده و بر روي آن تاثير گذار خواهد بود.در حالت كلي هر يك از انواع مختلف شركت هايي كه در كشور عزيزمان قابل ثبت هستند هزينه ثبت شركت مخصوص به خود را داشته هزينه جدايي را مي طلبند. در صورتي كه قصد ثبت شركت را داشته و مي خواهيد در مورد هزينه ثبت شركت اطلاعات مناسب به كسب كنيد با ما در ادامه مقاله همراه باشيد:

هزينه ثبت شركت

قسمتهاي مختلف هزينه ثبت شركت

در حالت كلي زماني كه ما قصد ثبت شركت را داريم بحث هزينه ثبت شركت پيش مي‌آيد و دو قسمت اصلي پيش روي ما خواهد بود اولين قسمت از هزينه شركت مربوط به هزينه‌هاي واريزي مي باشد كه به اداره مربوطه يعني اداره ثبت شركتها به عنوان هزينه هاي دولتي پرداخت مي گردد و در نهايت هزينه ثبت شركت حق الزحمه مي باشد كه وكيل شركت به عنوان دستمزد آن را دريافت مي نمايد.

كليه هزينه ثبت شركت 

از مواردي كه در بحث هزينه ثبت شركت وجود دارد هزينه مربوط به تعيين نام شركت مي باشد كه به عنوان مهمترين و اصلي‌ترين بخش‌هاي آن به حساب مي آيد. لازم است تا حداكثر ۵ نام مناسب براي شركت مورد نظر انتخاب گردد كه حتما همه اسم ها بايد از سيلاب بيشتر باشند و به معناي آنها كاملا فارسي باشد. مورد بعدي در هزينه ثبت شركت هزينه تنظيم اساسنامه شركت و اوراق ثبتي مي باشد كه لازم است تا تمامي مدارك به صورت صورتجلسه و اوراق مربوطه تنظيم شده و توسط كارشناسان و وكلاي بخش اداري صورت پذيرد.

هزينه مربوط به هزينه پستي كه در هزينه ثبت شركت وجود دارد كه لازم است تمامي مدارك مورد نظر از طريق باجه پست در شهر مورد نظر اقدام گردد. هزينه بعدي در زمينه هزينه ثبت شركت هزينه حق الثبت مي باشد كه همان ابطال فيش سرمايه مي باشد كه اين مورد براي سرمايه هاي مختلف و شركت‌هاي مختلف رقم متفاوتي خواهد بود.

هزينه هاي مربوط ثبت شركت

در حالت كلي حداقل سرمايه لازم براي ثبت شركت مبلغ يك ميليون ريال بوده و همچنين  در بحث حق الثبت با توجه به سرماي موجود در شركت و به صورت تصاعدي افزايش پيدا مي‌كند. مورد بعدي در زمينه هزينه ثبت شركت مربوط به درج در روزنامه هاي محلي مربوط مي گردد.

در حالت كلي ثبت شركت در دو نوبت وارد روزنامه ها مي گردد كه در ابتدا هزينه مربوط به روزنامه‌هاي محلي و بعد از آن هزينه مربوط به روزنامه رسمي به صورت تمام و كمال توسط متصدي آن شركت پرداخت مي شود. همچنين يكي ديگر از هزينه هاي مربوط به هزينه ثبت شركت اغلب مانند پاكت، پوشه و ديگر متعلقات پرونده مربوط مي‌شود كه بايد آنها نيز به صورت تمام و كمال پرداخت گردند.

هزينه ثبت شركت براي شركت سهامي خاص

زماني كه قصد راه اندازي يك شركت از نوع سهامي خاص را داريم هزينه ثبت شركت براي مبلغ حق وكاله چيزي در حدود ۲۵۰ هزار تومان مي باشد البته يكسري از آنها به هزينه ثبت شركت اضافه مي گردند كه ليست آنها را در پاراگراف قبلي خدمت شما ارائه نموديم. در حالت كلي علاوه بر هزينه‌هاي نام برده شده فردي كه قصد راه اندازي شركت سهامي خاص را دارد در زمينه هزينه ثبت شركت لازم نيست تا هيچ گونه هزينه ديگري پرداخت نمايد.

همچنين هزينه مربوط به تنظيم اساسنامه و هزينه مربوط به حقوق ثبت ۱۲ هزار تومان بابت سرمايه يك ميليون ريالي و اگر سرمايه شركت مبلغ بيشتر باشد اين رقم نيز افزايش پيدا خواهد نمود و همچنين هزينه‌هاي مربوط به حقوق در مبلغ ۱۲۰ هزار تومان و هزينه چاپ در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و هزينه پوشه و گيره و پاكت پستي مبلغ ۱۵ هزار تومان و همچنين هزينه مربوط به تعيين نام شركت نيز مبلغ ۴۰ هزار تومان خواهد بود. مورد ديگري كه در زمينه هزينه ثبت شركت و فرد صاحب شركت بايد آن را بپردازد هزينه حق الوكاله مي باشد كه مبلغ آن ۲۵۰ هزار تومان مي باشد.

هزينه ثبت شركت براي يك شركت غير تجاري

در صورتي كه شما قصد راه اندازي يك شركت از غير تجاري را داشته باشيد هزينه ثبت شركت براي مبلغ حق الوكاله ۲۵۰ هزار تومان مي باشد كه همچنين يكسري هزينه‌هاي ديگر نيز مانند هزينه‌هاي درج آگهي روزنامه و غيره نيز به آن اضافه مي گردد.

نكته اي كه بايد به آن توجه كنيم اين موضوع است كه پس از هزينه ثبت شركت براي شركت غير تجاري پرداخت شد و همچنين بعد از ثبت موسسات غير تجاري در اداره ثبت شركتها و دريافت مدارك و اوراق مورد نظر لازم است تمامي مدارك مانند اساسنامه، صورتجلسه و غيره به صورت كاملاً امضا شده و رسمي و مطابق با قانون تجارت دريافت شده و همچنين بايد از طريق انتشار آگهي ثبت شده در روزنامه كثيرالانتشار براي معرفي شركت اقدام نماييم. البته هزينه مربوط به ثبت آگهي در روزنامه هاي رسمي و كثير الانتشار به تعداد كلمات و حروف براي آگهي مورد نظر در نظر گرفته مي‌شود رقم متفاوت خواهد بود.

هزينه ثبت شركت براي يك شركت غير تجاري

ارزان بودن هزينه ثبت شركت

در حالت كلي بايد بگويم زماني كه قصد راه اندازي يك شركت را داريم و بحث هزينه ارزان ثبت شركت پيش مي آيد بايد از خودمان شك كنيم چرا كه هيچ گونه ارزاني بي حكمت نيست. با توجه به اين موضوع به تمامي متقاضيان و افرادي كه خواهان ثبت شركت و پرداخت هزينه ثبت شركت هستند بايد بگويم كه نسبت به هزينه ها حساس باشند و در صورتي كه در نهادها و شركتهاي مختلف براي پرداخت هزينه ثبت شركت با ارزاني مشكوكي مواجه شدند از ادامه همكاري با آنها خودداري كرده و از طريق مراجع ديگر موارد را پيگيري نمايند.

موضوعي كه مشخص است اين موضوع مي باشد كه در صورتي كه يك فرد بخواهد شركت خود را در مدت زمان مناسب به ثبت برساند طبيعتاً بايد هزينه مناسبي نيز بابت هزينه ثبت شركت خود بپردازد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.