امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
vijeha vijeha .

vijeha

ثبت برند طراحي لباس

ثبت برند طراحي لباس

لباس يكي از نيازهاي اوليه انسان ها است. با توجه به اهميت پوشش و لباس بسياري از شركت هاي توليد كننده در سطح جهان به وجود آمده است. اما يكي از مسائلي كه خصوصاً در ايران مورد بي توجهي توليدكنندگان و طراحان لباس قرار گرفته است، بحث برند و نام تجاري توليدات آن ها است.

شركت هاي توليدكننده محصولات به جز لباس، در ايران اكثرا داراي برند مخصوص به خود هستند اما بين توليدكنندگان لباس تعداد كمي داراي برند معتبر و مشهور شده اند. اين بي توجهي طراحان و توليدكنندگان لباس به نام تجاري باعث شده است كه هيچ كدام از لباس هاي توليدي آنچنان كه بايد و شايد براساس كيفيت و زيبايي توليدات خود اسم و رسم خاصي در كشور داشته باشند.

بنابراين ثبت برند طراحي لباس مي تواند يكي از مهمترين ثبت برند در ايران باشد. اگر شما طراح لباس يا توليدكننده لباس هستيد مي توانيد با مطالعه اين نوشته از چگونگي ثبت برند طراحي لباس آگاهي كسب كرده و به راحتي و بدون اتلاف وقت به ثبت برند مورد نظر خود بپردازيد.

ثبت برند طراحي لباس چگونه است؟

ثبت برند همانند بسياري از امور اداري داراي مراحل و هزينه هايي است كه در صورت انجام آن ها مي توانيد برند مورد نظر خود را ثبت نماييد. در واقع شما ابتدا به تهيه نوعي برند مخصوص به خود مي پردازيد كه ضمن نام شركت شما شامل ويژگي ها و چگونگي توليدات شما باشد.

سپس با تهيه مدارك مورد نياز ثبت برند طراحي لباس كه در ادامه ذكر خواهد شد، به سايت مركز مالكيت معنوي مراجعه كرده و در آن سايت اظهارنامه اي جهت تقاضاي ثبت برند و اسكن مدارك و نمونه برند را در سايت بارگذاري مي كنيد. پس از اين مراحل جهت تاييد تقاضاي خود به دفتر اسناد رفته و با استفاده از اطلاعات فرم تاييديه نام كاربري و رمز عبور جهت ادامه مراحل ثبت برند دريافت مي كنيد.

سپس با تاييد رياست و كارشناسان اداره مالكيت معنوي و ارائه مدارك و برند خود به اين اداره مي توانيد سند ثبت برند طراحي لباس خود را دريافت كنيد.

مدارك ثبت برند لباس

جهت ثبت برند طراحي لباس علاوه بر طي مراحل آن بايد مداركي نيز ارائه دهيد كه به شرح زير است:

۱. اظهارنامه ثبت برند طي سه نسخه كه بر هر اظهارنامه نمونه برند بايد الصاق شده باشد.

۲. ده نمونه از برند كه با برند الصاق شده بر اظهارنامه يكسان بوده و در ابعاد ۱۰×۱۰ باشد. در نظر داشته باشيد نمونه برند شما بايد به همان شكلي كه درخواست و ثبت مي شود نيز مورد استفاده قرار گيرد.

۳. در صورتي كه برند شما سه بعدي است بايد طوري آن را ارائه دهيد كه تصوير دو بعدي بر برگه اي باشد كه از شش زاويه مختلف تهيه و به عنوان يك نمونه اصلي باشد.

۴. مدارك حق تقدم با اظهارنامه يا حداكثر طي ۱۵ روز بعد از تسليم اظهارنامه بايد ارائه شود.

۵. مداركي كه دلالت دارد بر فعاليت در حوزه ذي ربط مبني بر تشخيص مرجع ثبت را ارائه دهيد.

۶. مدارك مثبت هويت متقاضي ارائه شود.

۷. رسيد مبني بر پرداخت هزينه هاي قانوني را نيز ارائه دهيد.

۸. در صورتي كه توسط نماينده قانوني تقاضايي مبني بر مدارك قانوني صورت گرفت بايد اين مدارك را ارائه دهيد.

در صورتي كه برند شما شامل حروف لاتين باشد بايد كارت بازرگاني را نيز در ثبت برند ارائه دهيد.

ثبت برند تجاري - ثبت برند99

شرايط ثبت برند لباس چيست؟

در ثبت برند طراحي لباس همانطور كه گفته شد ابتدايي ترين كار طراحي آن برند است. يك برند بايد علاوه بر اينكه مطابق با قوانين طراحي برند باشد كه در زير شرح داده مي شود همچنين بايد طوري باشد كه قبلاً از آن هيچ شركتي استفاده نكرده باشد. در واقع بسيار مهم است كه برند شما منحصر به فرد باشد.

گذشته از اين برند طراحي شده توسط شما بايد مطابق با قوانين جامعه باشد به طوري كه هيچ گونه نشاني مخالف با قوانين و مذهب كشور نداشته باشد. همچنين علامت شما بايد علاوه بر اسم شركت نشان دهنده ويژگي هاي محصول توليدي مورد نظر نيز باشد.

برندي كه جهت ثبت طراحي مي كنيد بايد نشاني خاص از اسم و ويژگي هاي محصول شما باشد كه در آن از كلمات و تصويرهاي گمراه كننده استفاده نشده باشد.

علائم منع شده جهت استفاده در برند

جهت راهنمايي بيشتر شما در چگونگي طراحي برند خود به بيان مواردي كه در قانون ثبت علائم ممنوع است مي پردازيم. طبق اين قانون شما در برند خود از هيچ گونه علامت هاي رسمي، دولتي و مملكتي مانند پرچم كشور، هلال احمر و… نبايد استفاده كنيد.

همچنين در برند شما نبايد علائمي برخلاف عفت جامعه و نظم عمومي باشد. همانطور كه پيش تر اشاره شد هيچ بخشي از برند شما نبايد تكراري باشد همچنين بايد از استفاده از هرگونه اسم يا عبارت عمومي كه دولت استفاده تجاري از آن را ممنوع كرده است، خودداري كنيد.

در صورتي كه موارد ذكر شده را در طراحي برند خود رعايت نكنيد نمي توانيد به ثبت برند طراحي لباس خود بپردازيد، بايد مجدداً علامت تجاري خود را طراحي كنيد.

مزاياي لباس داراي برند

زماني كه شما براي لباس توليدي خود برند و علامتي را به ثبت برسانيد مي توانيد از محصول خود در هر كجاي كشور حمايت كرده و اجازه ندهيد هيچ يك از شركت ها يا افراد از توليدات شما به نغع خود سوء استفاده كنند.

همچنين با توجه به اينكه لباس هاي ايراني داراي برند نيستند و امروزه مردم نسبت به برند و نام تجاري علاقه زيادي نشان مي دهند اگر شما به ثبت برند طراحي لباس خود بپردازيد باعث شهرت و اعتبار آن در بين مردم مي شويد.

شهرت برند باعث مي شود كه مشتريان و مصرف كنندگان محصولات شما افزايش يافته و در پي آن شما توليد خود را بالا مي بريد و از اين جهت سود بيشتري كسب مي كنيد. در واقع وجود برند به دستيابي شما به هدف اصلي خود يعني كسب سود بيشتر بسيار كمك مي كند.

در مقابل اين ثبت برند به نفع مصرف كنندگان نيز هست. لباسي كه برند آن معروف شود نشان از كيفيت و زيبايي آن لباس دارد و در صورتي كه يك برند معتبر شود جهت حفظ جايگاه خود بايد روز به روز كيفيت محصولات را افزايش داده و در اين صورت مصرف كنندگان مي توانند از محصولات خوب و مرغوب آن برند استفاده كنند.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۴:۱۰ توسط:vije موضوع:

قوانين ثبت برند چيست

قوانين ثبت برند چيست؟

برند يا نام تجاري يكي از مهم ترين مباحثي است كه جهت پيشرفت هر نوع تجارت و كسب و كاري ضروري به نظر مي رسد. امروزه در دنيايي زندگي مي كنيم كه برندهاي معتبر سهم بزرگي از بازار را در اختيار گرفته اند. بنابراين بايد برندي را براي خود ثبت نمائيد كه از جذابيت و گيرايي كافي برخوردار باشد و بتواند در اين بازارهاي نفس گير به رقابت بپردازد. معمولاً با يك مشاوره تخصصي و گاهي سپردن كار به دست كاردان ها مي توانيد برند ايده آلي را جهت شناخته شدن محصولات خود دست و پا كنيد.

قبل از آغاز هر گونه اقدامي در زمينه برند سازي، بايد با قوانين ثبت برند آشنا شويد. اين كار باعث مي شود كه شما درك درستي از نحوه انتخاب داشته باشيد. از طرفي با رعايت اين قواعد در حين كار مي توانيد در زمان و هزينه خود صرفه جويي كنيد. اين قوانين توسط اداره مالكيت صنعتي تبيين شده و در اختيار عموم قرار گرفته است كه همه از اين قوانين و بندهاي مختلف آن آگاه شوند.

چرا براي ساخت برند قوانين سختگيرانه اي وجود دارد؟

قوانين ثبت برند در ايران تقريباً سخت گيرانه است و بسياري از افراد تمايل دارند كه چرايي آن را بدانند. در اين زمينه بايد گفت كه در حقيقت اين سختگيري ها جهت حفظ منافع صاحبان برندهاي بزرگ صورت مي گيرد. زيرا اگر برند شما به برند مشهوري نزديك باشد ممكن است منافع مادي و معنوي صاحبان برند و ذي‌نفعان آن ها دچار خسارت شود.

از طرفي سختگيري زيادي جهت انتخاب نام هاي خاص وجود دارد كه باعث مي شود اشخاص حقيقي يا حقوقي براي خود نام هاي مخالف موازين اخلاقي، شرعي و انساني انتخاب نكنند و از طرفي اين نام ها تضادي با فرهنگ جامعه نداشته باشد. همانطور كه مي بينيد هر يك از بندهاي موجود در قوانين ثبت برند دلايل و ادله محكمي داشته و جهت حفاظت از نفع و يا جلوگيري از يك ضرر تبيين شده اند.

اداره ثبت علائم تجاري -  قوانين ثبت برند

قوانين ثبت برند چيست؟

عواقب ناشي از رعايت نكردن قوانين ثبت برند

به بسياري از كارآفرينان و صاحبان تجارتي كه قصد ساخت يك برند ايده آل را دارند توصيه مي شود كه در ابتدا قوانين ثبت شده را مطالعه كرده كه از بايد ها و نبايد هاي اداره مالكيت صنعتي كه مرجع اصلي و رسمي ثبت برند در ايران است، مطلع شوند. در اين صورت مي توانند در زمان و بسياري از هزينه هاي خود صرفه جويي نمايند.

اگر شما برندتان را ملزم به رعايت اين قوانين نكرده باشيد، بايد خود را براي عواقب آن نيز آماده كنيد. زيرا پس از تسليم اظهارنامه، جزئيات درخواست شما و برند پيشنهادي تان مورد بررسي اين سازمان قرار گرفته و در صورتي كه مغايرتي با اين قوانين وجود داشته باشد درخواست شما رد خواهد شد. رد شدن درخواست به اين معنا است كه شما بايد آن را دوباره اصلاح كنيد كه در اين صورت هزينه هاي اضافه اي به شما تحميل خواهد شد.

ممكن است با رعايت نشدن يك سري از قوانين ثبت برند، صلاحيت شما براي كسب يك برند به طور كامل لغو شود. بنابراين قبل از اعمال هرگونه اقدامي در زمينه برند سازي، تلاش كنيد كه حتماً از مفاد اين قوانين و بندهاي آن آگاه شده و با يك دانش كافي نسبت به انتخاب برند خود اقدام نمائيد. با دانايي عمل كردن بهتر از حل كردن مشكلات و عواقب ناشي از كوتاهي ها خواهد بود. توجه داشته باشيد تا زماني كه به مرحله دريافت گواهي ثبت برند نرسيده ايد، اين برند متعلق به شما نخواهد بود.

قوانين ثبت برند چيست؟

پيشرفت هاي قوانين ثبت برند

اين قوانين نيز همانند ساير امور دائماً در حال بهتر شدن و پيشرفت است. به گونه اي كه در گذشته استفاده از عكس، رنگ، شكل، عدد يا حروف به عنوان يك علامت تجاري صحيح نبوده است اما امروزه اجازه استفاده از اين علامت ها و تصاوير به راحتي در اختيار عموم قرار گرفته است.

اين قوانين در حدي بروزرساني شده اند كه شما حتي مي توانيد يك صداي خاص يا استشمام يك بوي خاص و منحصربه فرد را به نام خود ثبت كنيد. همچنين در برخي از برندها از علامت هاي چند بعدي براي بسته بندي ها استفاده مي شود و از نظر قوانين ثبت برند مشكلي در اين زمينه وجود نخواهد داشت. همچنين همانطور كه در رقابت هاي ميان برندها مي بينيد، يك رنگ خاص نماد يك شركت بزرگ بوده و هيچ شركت ديگري در اين زمينه حق استفاده از آن رنگ خاص را در تبليغاتش نخواهد داشت.

اين علامت ها در صورتي كه تمام شرايط، ويژگي ها و قوانين ثبت را رعايت كرده باشند مي توانند به راحتي ثبت شده و مورد استفاده قرار بگيرند. البته اين آزادي ها در تمام كشورها وجود ندارد و برخي كشورها هنوز سختگيري هاي فراواني جهت ثبت برند اعمال مي كنند. جهت آگاهي كامل از قوانين ثبت برند در ايران حتماً اين مقاله را تا انتها مطالعه كنيد.

قوانين ثبت برند چيست؟

بايدها و نبايدها در قوانين ثبت برند

قوانيني كه توسط اداره مالكيت صنعتي و در حوزه ثبت برند جمع آوري شده، مجموعه اي از بايدها و نبايدهايي است كه بايد توسط متقاضيان ثبت برند در كشور رعايت شود. متقاضيان تنها در صورتي موفق به ثبت برند خواهند شد كه اين قوانين را سر لوحه انتخاب برند خود قرار داده باشند. در ادامه بخشي از مواردي كه موفق به دريافت تاييديه نهايي از مراجع ذي ربط نخواهد شد را بررسي خواهيم كرد.

 • استفاده از واژه هاي عمومي؛ اگر شما به عنوان مثال نام “ماكاروني” را براي فروش محصولات ماكاروني خود انتخاب كنيد، اين نام به خاطر عام بودنش رد خواهد شد.
 • استفاده از نشانه ها و علامت هاي رسمي سازمان ها و كشورها؛ اگر شما پرچم، علامت يا نشانه يك كشور، سازمان يا حزب خاصي را به عنوان برند خود انتخاب كنيد، درخواست شما پذيرفته نخواهد شد.
 • استفاده از كلمات توصيفي؛ شما نمي توانيد از كلماتي مانند عالي، زيبا، شيرين، بهترين و… به عنوان برند خود استفاده كنيد.
 • استفاده از علامتي مخالف موازين اخلاقي، شرعي و انساني؛ اگر برند انتخابي شما نوعي هنجار شكني به حساب آمده و شامل علامت، كلمه يا تصويري مخالف موازين گفته شده باشد، قطعاً رد خواهد شد.
 • استفاده از علامت هاي فريب دهنده؛ برخي از واژه ها يا تصاوير مي توانند مصرف كنندگان را درباره محل جغرافيايي، مبدا، كيفيت محصولات و ماهيت فعاليت شما به اشتباه بيندازند. در اين صورت استفاده از آن ها ممنوع خواهد بود.
 • استفاده از علامت مشابه و عادي؛ برندي كه انتخاب مي كنيد بايد محصول شما را از محصولات مشابه متمايز كند. در صورتي كه علامت اين ويژگي را نداشته باشد، رد خواهد شد.
 • استفاده از علامتي كه برند ديگري در آن حق تقدم دارد؛ تاريخي كه شما درخواست ثبت برند خود را ثبت مي كنيد، اهميت دارد. اگر شخص حقيقي يا حقوقي پيش از شما اين نام را ثبت كرده باشد، درخواست شما لغو خواهد شد.

قوانين ثبت برند چيست؟

آيا مي توان درخواست ثبت برند را لغو كرد؟

بر اساس قوانين ثبت برند، از زمان ارسال اظهارنامه تا زماني كه اين برند توسط اداره مالكيت صنعتي تاييد خواهد شد، شما فرصت داريدكه در صورت نياز درخواست خود را لغو نمائيد. البته بايد بدانيد در اين صورت هيچ يك از وجوهي كه پرداخت كرده ايد به شما بازگردانده نخواهد شد. در صورتي كه ابلاغيه تاييد برندتان را دريافت كنيد ديگر نمي توانيد اقدامي در خصوص لغو برند انجام دهيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۳:۰۲ توسط:vije موضوع:

ثبت برند و لوگوي بين المللي

ثبت برند و لوگوي بين المللي

ثبت برند و لوگوي بين المللي

هر شركت تجاري جهت شناساندن محصول و خدمات خود به افراد بايد برندي مخصوص به خود را داشته باشد. اين برند بايد به صورتي باشد كه علاوه بر نام آن شركت نشان دهنده محصولات و ويژگي محصولات آن نيز باشد. ثبت برند براي شركت ها جز دسته اي خاص از آن ها الزامي نيست اما كسب اعتبار، شهرت، افزايش مشتري، افزايش سود و… نشان دهنده اهميت ثبت برند براي شركت هاي تجاري است.

به شكلي كه شما حتي مي توانيد در صورت گستردگي توليدات شركت تجاري خود با برند مخصوص به خود در سطح جهاني نيز فعاليت داشته باشيد. اگر شما به ثبت برند و لوگوي بين المللي بپردازيد مي توانيد ضمن كسب شهرت و اعتبار در كشور خود همچنين در سطح جهاني مشترياني را به محصولات خود جذب كنيد.

همچنين ثبت برند و لوگوي بين المللي باعث مي شود كه بتوانيد به آساني به صادرات محصولات خود به كشورهاي ديگر بپردازيد. در جهت اين امر شرايطي مبني بر موافقت نامه مادريد در سطح جهاني فراهم شده است كه بر اين اساس شركت هاي كشورهاي عضو اين توافق نامه مي توانند ضمن ثبت برند جهاني در ديگر كشورهاي عضو آن به تبليغ و ارائه محصولات و خدمات خود بپردازند.

موافقت نامه مادريد

جهت ايجاد سهولت در ثبت بين المللي، سيستم مادريد جهت ثبت جهاني علامت هاي تجاري تصويب شده است. بر اساس قوانين اين موافقت نامه شركت ها بايد علامت مورد نظر خود را طبق قوانين داخلي كشور خود طراحي و ارائه دهند، سپس به ثبت بين المللي آن بپردازند. به طوري كه ثبت علائم تجاري ابتدا در اداره كشور آن شركت انجام شده سپس در سطح بين المللي با تعيين كشورهاي عضو آن انجام مي شود.

ثبت برند و لوگوي بين المللي در توافق نامه مادريد به صورتي انجام مي شود كه ۸۶ كشور جهان در آن عضو هستند و با انجام اين عمل مي توانيد برند خود را به آن كشورها نيز برسانيد. كشور ايران در سال ۱۳۸۲ به اين توافق نامه پيوسته است. بنابراين شما اگر شركت تجاري در ايران داريد بايد بدانيد در صورت ثبت علامت تجاري خود در اين كشور مي توانيد آن را در سيستم بين المللي مادريد نيز ثبت كنيد.

مدارك ثبت برند بين المللي

شما جهت ثبت برند و لوگوي بين المللي بايد نامه اي جهت درخواست ثبت برند به اداره ثبت علائم تجاري ارائه دهيد كه اسامي كشورهاي مورد نظر خود را در آن درج كرده باشيد.

همچنين معرفي نامه اي بر سربرگ شركت با امضاي مديران آن و با مهر شركت براي اشخاص حقوقي ارائه دهيد. در صورت مراجعه وكيل شما بايد وكالت نامه دادگستري را نيز ارائه دهيد.

در ادامه بايد جهت ثبت برند و لوگوي بين المللي اشخاص حقيقي و حقوقي به ارائه كپي شناسنامه و كارت ملي مديران بپردازند اما اشخاص حقوقي نيز بايد روزنامه تأسيس و آخرين تغييرات شركت را ارائه دهند.

همچنين اصل يا كپي گواهي ثبت علامت تجاري در ايران را بايد جهت مشاهده و كپي آن و ضبط در پرونده بايد ارائه دهيد. پس از ارائه آنچه گفته شد به اداره علائم تجاري بايد به تكميل فرم مخصوص لاتين، ارائه برگ محاسبه هزينه ها و رسيد پرداخت هزينه بررسي اظهارنامه بين المللي بپردازيد.

تنها با انجام اين مراحل است كه شما مي توانيد ثبت برند و لوگوي بين المللي براي شركت تجاري مورد نظر انجام دهيد.

نام تجاري چيست ؟ - ثبت برند و لوگو

نام تجاري چيست ؟

هزينه ثبت برند بين المللي

پيش از اينكه توافق نامه مادريد انجام شود اگر شما خواستار كسب اعتبار برند خود در كشورهايي جز كشور خود بوديد بايد در هر كشور به ثبت برند مي پرداختيد. اين مسئله نه تنها دشواري هاي زيادي داشت بلكه هزينه زيادي نيز به همراه مي آورد.

با انجام موافقت نامه مادريد شرايطي فراهم شد كه شما با يكبار ثبت برند و لوگوي بين المللي خود مي توانيد در ۸۶ كشور كسب اعتبار كنيد و اينگونه بسيار هزينه ها كاهش پيدا كرد.

هزينه ثبت برند بين المللي بسته به اين كه در چند طبقه و در چند كشور به ثبت برسد، متفاوت است و اين موارد باعث افزايش يا كاهش هزينه ثبت برند شما در سطح جهاني مي شوند. اما به طور كلي وجود موافقت نامه مادريد بسيار باعث كاهش هزينه ها شده و امروزه ثبت برند و لوگوي بين المللي نسبت به گذشته به صرفه تر شده است.

علل ثبت برند بين المللي

امروزه با توجه به وجود توافق نامه مادريد اگر شما به ثبت برند بين المللي بپردازيد مي توانيد از محصولات خود در ۸۶ كشور جهان تبليغ كرده و كسب اعتبار كنيد. همانطور كه مي دانيد تبليغ و كسب شهرت و اعتبار براي پيشرفت يك شركت تجاري بسيار موثر است. همچنين اينكه ممكن است محصولات توليدي شركت شما بيش از آن كه در كشور خودتان استفاده شود، ممكن است در ديگر كشورها مورد استفاده قرار گيرد.

اگر برند شركت تجاري شما ثبت جهاني شده باشد به اين معنا است كه مشتريان شما چندين برابر شده اند و شما با افزايش كيفيت محصولات و تبليغات در آن كشورها مي توانيد براي شركت و برند خود اعتبار و شهرت كسب كنيد. در پي اين شهرت و اعتبار و افزايش مشتريان شركت تجاري شما روز به روز پيشرفت داشته و دچار ثبات و عدم موفقيت نمي شود.

همچنين افزايش مشتريان به طبع افزايش كيفيت در محصولات را مي طلبد. شما اگر به اعتبار و شهرتي جهاني برسيد جهت حفظ جايگاه خود بايد كيفيت و كميت محصولات را افزايش دهيد زيرا در غير اين صورت به زودي جايگاه خود را از دست داده و توان رقابت با هم رديفان را نخواهيد داشت.

مهم ترين مزيت ثبت برند جهاني

آنچه كه در رابطه با افزايش كيفيت و ضمن آن افزايش اعتبار و شهرت و مشتريان در سطح جهاني گفته شد، همگي در نهايت به يك امر بسيار مهم منجر مي شوند. در واقع هدف شركت هاي تجاري كسب سود بيشتر است. در اين راستا با ثبت برند و لوگوي بين المللي مي توان گفت كه شركت هاي تجاري در پي كسب بسياري عناوين درست مي توانند به كسب سود بيشتر بپردازند.

افزايش تعداد مشتريان به معناي افزايش خريد است و بالارفتن تقاضاي خريد محصولات باعث افزايش توليد مي شود. به اين شكل يك شركت تجاري ضمن پيشرفت روز افزون به كسب سود فراواني در سطح جهاني مي پردازد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۱:۵۵ توسط:vije موضوع:

شرايط ثبت شركت

شرايط ثبت شركت

از انجايي كه  براي داشتن هر كسب و كار حرفه اي نياز است تا، ان را به صورت قانوني و حرفه اي ثبت و معرفي كنيم. به همين منظور براي راه اندازي شركت ها نيز نياز است تا، انها را به صورت حرفه اي و مطابق با قانون هر كشوري ثبت كنيم. اين مقاله به منظور  اشنايي با قوانين، مراحل و شرايط ثبت شركت ها، تهيه شده است.

شرايط ثبت شركت ها

ضرورت و دلايل اهميت ثبت شركت ها

 • يكي از دلايل ثبت شركت ها اين است كه، شركت ها مي توانند با ارگان هاي دولتي و خصوصي قرارداد هاي رسمي عقد كنند.
 • با ثبت شركت ها مي توانيد شركت را با عنوان هاي بين المللي و با اسم رسمي ميان ديگر شركت ها معرفي كنيد. و با انها به رغابت بپردازيد.
 • شركت ها مي توانند قرارداد هاي رسمي با كلان شركت ها و سرمايه گذاران بزرگ ببندند. و ان را ثبت كنند.
 • تمام فعاليت هاي شركت پس از ثبت ان، كاملا جنبه رسمي و قانوني پيدا مي كند.
 • ثبت شركت موجب مي شود، كه تمام قرارداد ها، سرمايه ها، فعاليت ها، نامه ها و … مربوط به شركت نماي قانوني پيدا كند.
 • انجام مناقضه و مزايده هاي شركت پس از ثبت شركت، با سود بيشتري همراه خواهند بود.
 • با ثبت شركت، مي توانيد محصولات و كالاهاي شركت را به ثبت برند برسانيد.
 • به دليل مشخص شدن ميزان سود و سرمايه شركت، سرمايه گذاران و شركا براي همكاري با شركت اطمينان بيشتري دارند.

شرايط ثبت شركت

شرايط ثبت شركت ها

قوانين اصلي ثبت شركت ها

 • قوانين ثبت شركت ها وضعيت شركا و خصوصيات انها را مشخص مي كند.
 • تعرفه هاي ثبتي تجاري و غير تجاري در قوانين ثبت در شركت ها مشخص مي شود.
 • شركت هاي غير ايراني در صورتي كه در كشور به صورت قانوني ثبت شده باشند. مي توانند در ايران فعاليت داشته باشند.
 • شركت هايي كه در ايران ثبت مي شوند. بايد مطابق با قانون تجارت ايران به فعاليت بپردازند.
 • قوانين مربوط به ثبت نمايندگان جديد و يا خارج كردن نمايندگان ديگر از شركت ثبت شده.
 • قوانين مربوط به تنظيم كردن اوراق و مسائل مربوط به اظهار نامه شركت.
 • ق.انين شركت پس از ثبت كردن شركت بايد در روزنامه هاي رسمي شركت اگهي داده شود.
 • قوانين مربوط به تعيين چهارچوب و قوانين شركت ها در حوزه موضوع اصلي شركت.
 • با تغيير تعرفه هاي مربوط به شركت ها، تمام موارد ثبت شده در قوانين شركت با اصول ان پيش مي رود.
 • هزينه و حق الثبت شركت با توجه به ميزان سرمايه شركت متفاوت است.

مراحل كلي ثبت شركت ها

 • مرحله اول: در ابتدا بايد شرايط شركت، قوانين شركت و شركاي ان مشخص گردند. معمولا تعداد شركا بين دو تا جند نفر هستند. كه با توجه به نوع فعاليت شركت متفاوت است. به طور مثال: شركت هاي سهامي عام معمولا داراي حداقلي ۳ شريك هستند. يكي از مواردي كه در اين مرحله از ثبت شركت ها بايد به ان توجه داشت. مورد اعتماد بودن شركاي انتخابي شركت است.
 • مرحله دوم: در ادامه افرادي كه به صورت حقوقي و يا حقيقي در شركت مشغول به فعاليت هستند. بايد وارد سامانه ثبت شركت ها شوند. و اطلاعات خود را در سامانه وارد كنند. مداركي كه نياز است در سامانه بارگذاري شود. را اسكن كنند و در سامانه بارگذاري كنند.
 • مرحله سوم: در اين مرحله نياز است تمامي اطلاعات مربوط به شركت نيز در سامانه وارد شود. اين اطلاعات عبارتند از: نام شركت، حوزه و نوع فعاليت شركت، مدت زمان فعاليت شركت، ادرس مكان تاسيس شركت، نام و مشخصات هر كدام از شركاي شركت و سرمايه اوليه جهت تاسيس شركت.
 • مرحله چهارم: سپس بايد مدارك شناسايي اعضاي هيات مديره، مدارك شناسايي مربوط به سهام داران و اعضاي شركت، ميزان سرمايه و سرمايه ههر كدام از سهام داران، سمت شركت و … ارائه شود. كليه مدارك مورد نياز جهت تشريفات شركت اعم از دو نسخه از اساسنامه ها، دو نسخه از اظهار نامه ها، دو نسخه از صورت جلسه ها و … نيز ارائه شود. همچنين مداركي اعم از مدارك عدم سوء پيشينه اعضاي هيات مديره و سهام داران نيز در اين مرحله بايد ارائه شود. و همچنين وكالتنامه ها نيز بايد در سامانه درج شوند.
 • مرحله اخر: در انتها نيز سامانه تمامي اطلاعات را بارگيري مي كند. و پس از بررسي با رد و يا قبول كردن اطلاعات، جواب نهايي را به اطلاع متقاضيان بت مي رساد.

شرايط ثبت شركت

شرايط ثبت شركت ها

شرايط كلي و اساسي ثبت شركت ها

شركت ها با توجه به قوانين موجود در ثبت شركت ها با عقد قرارداد ميان شركاي شركت تشكيل مي شوند. در قرارداد هايي كه با توجه به قوانين تنظيم مي شود. مي توان به موارد زير اشاره داد.

 • سلامت و خصوصيات افراد در طرفين معامله بايد درنظر گرفته شود.
 • هدف ها و ميزان رضايت مندي شركاي شرك در عقد قرارداد ها و معاملات بايد در نظر گرفته شود.
 • كليت و چهارچوب هاي فعاليت هاي شركت براي تمامي شركا بايد كاملا در نظر گرفته شود.
 • ميزان سهام شركت، سمت هاي افراد در شركت، ميزان تقسيم بندي سود و زيان و … نيز بايد در شرايط شركت در نظر گرفته شود.

شرايط ثبت شركت ها

تشريقات در ثبت شركت ها:

 1. تهيه كردن صورت جلسه براي مجامع عمومي و موسسين
 2. مشخص نمودن نوع فعاليت و حوزه ان در شركت مورد ثبت
 3. معرفي كردن نمايندگان و عضو هاي جديد شركت ثبتي
 4. مداركي كه بايد به ادارات ثبت تحويل داده شود، تهيه شود.
 5. تهيه كردن اساسنامه هاي مربوط به ثبت كردن شركت
 6. مشخص كردن شماره هاي ثبت شركت مادر و اصلي
 7. تهيه كردن مجوز فعاليت هاي شركت ثبت شده.
 8. ۳۵ درصد از سرمايه به عنوان سرمايه نزد بانك باقي مي ماند. يك گواهي از ان ۳۵ درصد از سمت بانك تهيه شود.
 9. مشخص نمودن تابعيت شركت هاي مورد ثبت
 10. معرفي كردن شعبه هاي ديگر شركت در ايران
 11. تهيه اظهارنامه و تقاضا نامه هاي ثبت شركت

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۲:۰۸ توسط:vije موضوع:

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

تمامي موسسات و شركت هايي كه با استفاده از مجوز و به طور قانوني كار خود را آغاز مي كنند. موظف اند ظرف مدت ۲ ماه پس از تاسيس شركت اقدام به دريافت كد اقتصادي خود كنند. كد اقتصادي يك كد ۱۲ رقمي است. كه تمامي افرادي كه به صورت توليدي محصول و يا خدمات ارائه مي دهند. بايد آن را دريافت كنند. اين كد توسط اداره مالياتي و با توجه به امور مالياتي شركت و يا موسسه اخذ مي شود. اشخاص حقيقي و يا حقوقي كه اقدام به دريافت كد اقتصادي نكرده اند. پس از گذشت مدتي در امور مالياتي شركت به مشكل برخورد مي كنند. اگر قصد آشنايي كامل با دريافت كد اقتصادي را داريد. خواندن اين مقاله مي تواند شما را راهنمايي كند.

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

چه اشخاصي مي توانند و چه اشخاصي نمي توانند كد اقتصادي دريافت كنند؟

 • اشخاصي كه مي توانند اقدام به دريافت كد اقتصادي كنند:

تمامي اشخاص حقيقي كه در حوزه صادرات و واردات، مونتاژ، توليد و توزيع كالا و انواع خدمات رساني مشغول ففعاليت هستند. مشمول دريافت كد اقتصادي هستند. از طرفي تمامي افراد حقوقي كه در حوزه واردات و صادرات، مونتاژ كاري، توليد و توزيع كالا و انواع خدمات رساني مشغول به فعاليت اند. مشمول دريافت كد اقتصادي مي باشند.

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

نكته: اشخاص حقيقي كه قصد دريافت كد اقتصادي را دارند. بايد ابتدا پروانه كسب و كار را از مراجع مربوطه دريافت كرده باشند. و همچنين در محلي فعاليت تجاري داشته باشند. و شرايط لازم جهت اخذ كد را داشته باشند.

نكته: همچنينن براي دريافت كد اقتصادي نياز است تا، شركت در ابتدا براي تشكيل پرونده مالياتي اقدام كند. اگر هر شخص حقيقي و يا حقوقي در ابتدا اقدام به تشكيل پرونده مالياتي نكرده باشند. شركت انها علي الراس شناخته مي شود.

 • اشخاصي كه نمي توانند اقدام به دريافت كد اقتصادي كنند:
 • اشخاص حقيقي كه شغل انها به صورت پيمانكاري است. در صورتي كه ساليانه درامد انها از مبلغ كل پيمان هاي انها، به ۵ ميليون تومان نرسد. ممشمول دريافت كد هاي اقتصادي نمي باشند.
 • اتحاديه هايي كه در امور صنفي مشغول به فعاليت هستند. مشمول دريافت كد نمي باشند.
 • مسجد ها و تكيه ها مشمول دريافت كد نمي باشند.
 • اعضاي هيات علمي و به طور كلي تمام اشخاص حقيقي كه به منظور انجام امور تحقيقاتي و مشاوره فني مشغول به كار هستند. مشمول دريافت كد نمي باشند.
 • اشخاص حقيقي كه شغل انها در حوزه هنر است. مانند خطاطي، نقاشي، فيلم سازي، مجسمه سازي و … مشمول دريافت كد نمي باشند.

كد اقتصادي شركت - شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

مدارك مورد نياز جهت دريافت كد اقتصادي چيست؟

 1. يك نسخه كپي از اساسنامه شركت
 2. ۲ نسخه كپي از اگهي تاسيس شركت و تغييرات ثبتي شركت
 3. مراجعه به اداره دارايي و دريافت دفترچه از واحد اطلاعات ان و سپس تكميل كردن ان
 4. نسخه كپي اظهارنامه شركت و يا تقاضا نامه شركت هاي غير سهامي
 5. يك نسخه كپي از سند مالكيت و يا در صورت مستاجر بودن در ملك، اجاره نامه محضري محلي كه شركت در انجا داير است.
 6. پرداخت حق تمبر و ماليات به اداره دارايي
 7. مراجعه به واحد ثبت و شناسايي در اداره دارايي و دريافت فرم هاي مربوطه و تكميل كردن انها
 8. يك نسخه كپي از روزنامه رسمي كه تغييرات شركت در ان اگهي شده است.
 9. نامه اي مبني بر شروع و يا عدم شروع فعاليت هاي شركت و يك نسخه كپي از نامه ثبت ان در دفترخانه
 10. يك نسخه كپي از تمامي مدارك شناسايي اعضاي هيات مديره
 11. يك نسخه كپي از مجوز تاسيس و يا پروانه بهره برداري
 12. مداركي كه ممكن است اداره دارايي از شما خواستار شود.

 

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

دريافت كد اقتصادي در چه مواردي كاربرد و مزايايي دارد؟

–        يكي از ويژگي هاي حائز اهميت دريافت كد اقتصادي، اخذ مجوز در دريافت كارت بازرگاني و انجام امور بازرگاني است.

–        اگر شركت ها و موسسات كد اقتصادي دريافت كنند. مي توانند از رقابت هاي نا سالم دور بمانند. و با انجام رقابت هاي سالم از فعالان اقتصادي كشور باشند.

–        اگر قصد ارائه اظهار نامه هاي مالي را داشته باشيد. بايد پيش از آن كد اقتصادي را دريافت كرده باشيد. زيرا امروزه پرداخت ماليات ها و ارائه اظهار نامه هاي مالي به صورت الكترونيكي و اينترنتي صورت مي گيرد. اگر كد اقتصادي نداشته باشيد نمي توانيد وارد سيستم شويد. و ماليات هاي خود را به صورت الكتريكي پرداخت كنيد.

–        به منظور دريافت گواهي ارزش بر افزوده نياز است تا، ابتدا كد اقتصادي دريافت كرده باشيد.

–        تمامي فعالان اقتصادي كه به منظور واردات و يا صادرات با اداره گمركي در ارتباط هستند. بايد داراي كد اقتصادي جديد و قديم باشند.

نكته: تمامي روند اخذ تا دريافت كد اقتصادي به صورت رايگان بوده. لذا در اقدامات لازم جهت دريافت كد اقتصادي هيچ گونه هزينه اي را پرداخت نكنيد.

تعريف و تفاوت كد اقتصادي جديد و قديم چيست؟

كد ۱۲ رقمي كه در ابتداي تاسيس ( همان كدي كه تا دو ماه پس از تاسيس شركت بايد براي دريافت ان اقدام نمود.) كد اقتصادي قديمي شناخته مي شود. اما به منظور انجام فعاليت هاي گمركي و انجام تجارت هاي خارجي نياز است تا فعالان اقتصادي كد جديد را در كنار كد قديم دريافت كنند. به منظور دريافت كد اقتصادي جديد نياز است تا به اداره دارايي مراجعه شود. و سپس تشكيل پرونده داده  شود. بعد از ان بايد از طريق سامانه ثبت نام دريافت كد جديد انجام شود.

شرايط و قوانين دريافت كد اقتصادي؟

مراحل دريافت كد اقتصادي جديد:

 • ابتدا بايد به سامانه امور مالياتي به ادرس زير مراجعه شود.

http://tax.gov.ir

 • سپس گزينه ثبت نام الكترونيكي كد اقتصادي را انتخاب كنيد. و بر روي گزينه ورود به سامانه كليك كنيد. و وارد سامانه پيش ثبت نام كد اقتصادي شويد.
 • اطلاعات خواسته شده از شما را وارد كنيد. و بعد از طريق پيامك رمز و نام كاربري دريافت خواهيد كرد. با استفاده از ان وارد سامانه شويد.
 • اگر اطلاعات شما فاقد مشكل باشد. كد اقتصادي جديد را دريافت خواهيد كرد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت شركت  در  ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۶:۵۱ توسط:vije موضوع:

مدارك ثبت برند حقوقي

مدارك ثبت برند حقوقي

مدارك ثبت برند حقوقي

ثبت برند يكي از عوامل بسيار مهم جهت پيشرفت، افزايش كيفيت و به دنبال آن افزايش مشتري و بالارفتن سود يك شركت تجاري است. شركت هاي تجاري به دو دسته حقيقي و حقوقي تقسيم مي شوند كه با توجه به چگونگي مالكيت آن مشخص مي شود.

ثبت برند حقوقي به شكلي است كه يك شركت تجاري كه مالك آن شخصي حقوقي اعم از سازمان، شركت، موسسه و… است به ثبت برند بپردازد. در چنين شرايطي طبق قانون اشخاص حقوقي شامل تكاليف و حقوق اشخاص حقيقي نيز مي شوند.

اشخاص جهت ثبت برند شركت حقوقي بايد نسبت به چگونگي اين عمل و مدارك ثبت برند حقوقي اطلاعات كافي داشته باشند كه ما در اين نوشته چنين اطلاعاتي را به طور درست و كامل در اختيار شما قرار مي دهيم.

ثبت برند چه مداركي نياز دارد؟

با توجه به آنچه گفته شد تفاوتي چنداني در حقوق و تكاليف اشخاص حقوقي وجود ندارد. در بحث ثبت برند حقوقي نيز به چگونگي ثبت برند انواع شركت ها مي پردازيم. اين عمل بسيار آسان بوده و شما مي توانيد با مطالعه عناوين ذيل به ثبت برند شركت مورد نظر كه حقوقي يا حقيقي باشد، بپردازيد.

ابتدايي ترين مرحله در ثبت برند يك شركت تهيه مدارك مورد نياز جهت اين امر است. شما جهت انجام هرگونه عمل اداري و ثبتي و اسنادي بايد مداركي را ارائه كنيد خصوصاً اگر آن عمل ثبت برند يك شركت باشد. يكي از تفاوت هاي جزئي در ثبت برند در چگونگي ارائه مدارك ثبت برند حقوقي و حقيقي است.

تفاوت مدارك ثبت برند حقيقي و حقوقي

در ثبت برند يك شركت بايد مداركي ارائه شود كه براساس حقيقي يا حقوقي بودن آن شركت و ثبت برند آن اين مدارك متفاوت مي شوند. به اين معنا كه اين تفاوت بين شركت هاي حقيقي و حقوقي در مدارك ثبت برند حقوقي است.

مدارك ثبت برند حقوقي و حقيقي كه هر دو بايد در ثبت برند ارائه شوند، مداركي است از جمله كپي شناسنامه، كارت ملي، كپي مجوز فعاليت (جواز كسب يا كارت بازرگاني، جواز تأسيس، پروانه بهره برداري، پروانه ساخت يا هر نوع گواهي صادر شده توسط نهادهاي نظارتي و دولتي)

در صورتي كه در برند مورد نظر شما از حروف لاتين استفاده شود بايد در صورت حقيقي يا حقوقي بودن به ارائه كپي كارت بازرگاني نيز بپردازيد.

اما تفاوت جزئي بين ثبت برند حقيقي و حقوقي در يك قلم از مداركي است كه شركت هاي حقوقي بايد آن را نيز ارائه دهند. شركت هاي حقوقي علاوه بر آنچه ذكر شد بايد كپي روزنامه تأسيس و آخرين تغييرات شركت را نيز جهت ثبت برند خود تهيه كنند.

در صورتي شركت ها مي توانند به ثبت برند حقوقي بپردازند كه از آخرين فعاليت آن شركت بيشتر از دو سال نگذشته باشد زيرا در غير اين صورت امكان ثبت برند براي آن وجود ندارد. اما در رابطه با ثبت برند حقيقي چنين مسئله اي وجود ندارد.

 چگونه عمل ثبت برند را انجام دهيم؟

حال پس از كسب آگاهي نسبت به تفاوت مدارك ثبت برند حقوقي با مدارك ثبت برند حقيقي مي توانيد با مطالعه ادامه اين نوشته به ثبت برند شركت مورد نظر بپردازيد.

جهت انجام ثبت برند براي شركت تجاري بايد ابتدا به طراحي برند خود مطابق با قوانين پرداخته و ضمن بارگذاري مدارك ذكر شده به صورت اسكن شده و نمونه برند خود در ابعاد ۶×۶ در سامانه مالكيت معنوي، اظهارنامه اي مبني بر تقاضاي ثبت برند در اين سامانه تكميل نماييد.

پس از اين با تاييد برند شما توسط رياست و كارشناسان اين اداره پيامكي به شما ارسال شده و سپس بايد با به همراه داشتن مدارك ثبت برند حقوقي بايد به اداره علائم تجاري مراجعه كرده و امورات اداري مربوط به ثبت برند را به صورت حضوري انجام داده و در نهايت سند ثبت برند خود را دريافت كنيد.

چرا به ثبت برند براي شركت تجاري بپردازيم؟

همانطور كه اشاره شد يك شركت تجاري به جهت كسب اعتبار و شهرت بين مردم و جامعه بايد داراي برند مخصوص به خود باشد. اين برند بايد به شكلي باشد كه علاوه بر نام شركت بيان كننده محصولات توليدي و ويژگي هاي آن ها نيز باشد.

شما اگر قصد ثبت برند حقوقي را داريد بايد ضمن آشنايي با مراحل ثبت برند كه به آن اشاره شد همچنين مدارك ثبت برند حقوقي را تهيه كرده و اين عمل را انجام دهيد زيرا در زير به مزاياي ثبت برند براي يك شركت اشاره مي شود.

محافظت از محصول شركت

زماني كه شما به ثبت برند براي شركت تجاري بپردازيد مي توانيد از محصول آن شركت محافظت كنيد. شايد تا به حال دقت كرده باشيد كه برخي محصولات پرطرفدار زماني كه داراي برند مخصوص نباشند رقباي آن با ثبت برند خود بر آن محصول، به راحتي از سود و اعتبار ناشي از فروش محصول مورد نظر بهره مند مي شوند.

اگر مي خواهيد محصولات شركت مورد نظر شما دچار چنين مشكلي نشود مي توانيد با ارائه مدارك ثبت برند حقوقي و انجام مراحل ثبت برند، نامي تجاري براي شركت خود به ثبت رسانده و از مزاياي قابل اهميت اين كار، خود استفاده كنيد و اجازه سوء استفاده از محصولات خود را به رقبا ندهيد.

كسب اعتبار و شهرت

زماني كه شما در شركت تجاري خود به توليد محصول و ارائه آن و خدماتي بپردازيد كه داراي برند مخصوص شما باشد، در صورتي كه اين محصولات و خدمات شما كيفيت بالايي داشته باشند، باعث مي شود كه شركت تجاري شما براساس برندتان بسيار معروف و معتبر شود.

در صورتي كه شركت تجاري شما داراي برند نباشد، باعث مي شود كه حتي اگر محصول و خدمات شما با بهترين كيفيت ارائه دهيد، شناخته نشود و مصرف كنندگان نيز در خريد از شما دچار مشكل شوند. جهت جلوگيري از اين مسئله و افزايش اعتبار و شهرت شركت خود بايد برندي داشته باشيد كه با استفاده از آن نيز به راحتي به تبليغ بپردازيد.

افزايش سود شركت

همچنين در صورتي كه مدارك ثبت برند حقوقي را تهيه كرده و برندي را براي شركت مورد نظر به ثبت برسانيد ضمن افزايش اعتبار و شهرت براي آن شركت و محصولاتش مي توانيد مشتريان زيادي را اين گونه جذب كنيد. در صورتي كه مشتريان و مصرف كنندگان با برند و كيفيت شما آشنا شوند، باعث مي شود كه فروش و ارائه شما افزايش يافته و در نهايت باعث افزايش زياد سود دريافتي شما باشد.

در واقع هدف نهايي هر شركت تجاري دريافت سود است كه ثبت برند بسيار به اين امر كمك مي كند.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۶:۲۶ توسط:vije موضوع:

مراحل ثبت برند شوينده

مراحل ثبت برند شوينده

با توجه به اينكه مصرف مواد شوينده همچون شامپوها، صابون ها و… در ايران بسيار بالا است به تناسب تعداد زيادي شركت هاي توليد كننده اين موارد ايجاد شده يا در حال ايجاد هستند. در چنين شرايطي زماني كه مصرف كننده به خريد اقدام مي كند جهت ايجاد تفاوت محصولات اين شركت ها بايستي توليدكننده ها براي شركت هاي خود به ثبت برند بپردازند. همچنين كه ثبت برند براي محصولاتي كه مستقيم روي بدن انسان استفاده مي شود از نظر قانوني اجباري است.

زماني كه شركت هاي توليدكننده مواد شوينده به ثبت برند براي شركت خود بپردازند از اين جهت به مصرف كننده ها كمك مي كنند كه آن ها ضمن توجه به برند محصولات، هركدام كه كيفيت و قيمت و… آن مطابق با سليقه آن ها بوده را تهيه كرده و در خريد مجدد آن محصول دچار مشكل نشوند.

در واقع تفاوت برندها در مواد شوينده نشان از تفاوت كيفيت، قابليت، قيمت و… آن محصولات است. شركت هاي توليد كننده اين محصولات مي توانند با انجام مراحل ثبت برند شوينده به كسب شهرت، افزايش مشتريان و… بپردازند.

ما جهت كمك به صاحبان شركت هاي توليدي مواد شوينده در اين نوشته به بيان مراحل ثبت برند شوينده مي پردازيم.

چگونگي ثبت برند

تمامي شركت هاي تجاري خصوصاً شركت هاي توليدي مواد شوينده مي توانند با گذراندن مراحل زير به ثبت برند مورد نظر براي خود بپردازند.

از ابتدايي ترين مراحل ثبت برند شوينده اين است كه مدير آن شركت برندي را براي شركت خود به ثبت برساند كه تصاوير، حروف و… موجود در آن نشان دهنده نام شركت و ويژگي هاي محصولات آن باشد به شكلي كه اين امر تخصصي بايد توسط كارشناسان طراحي برند انجام شود.

مهمترين نكته در اين مرحله استعلام از برند است كه براساس آن متوجه خواهيد شد در صورت استفاده از برند شما توسط شركت هاي ديگر، اين برند را تغيير داده و جهت ثبت ارائه نكنيد.

پس از اين بايستي به تهيه مدارك مورد نياز عمل ثبت برند پرداخته كه بتوانيد ديگر مراحل ثبت برند شوينده را طي كنيد.

چه مداركي در ثبت برند نياز است؟

جهت انجام هرگونه عمل اداري، ثبتي و اسنادي شما بايد مداركي را ارائه كنيد. در ثبت برند براي شركت توليدي خود نيز بايستي مداركي كه در ذيل به آن ها اشاره مي شود را تهيه كنيد.

مدارك مورد نياز افراد حقوقي در ثبت برند: كپي شناسنامه، كپي كارت ملي، كپي روزنامه تأسيس و آخرين تغييرات شركت، كپي مجوز فعاليت.

مدارك مورد نياز افراد حقيقي در ثبت برند: كپي شناسنامه، كارت ملي، كپي مجوز فعاليت.

نكته مهم در اين مرحله از مراحل ثبت برند شوينده اين است كه در صورت استفاده از حروف لاتين در برند خود بايستي كپي كارت بازرگاني را نيز تهيه كنيد.

اصلي ترين مراحل ثبت برند

پس از طراحي و استعلام از برند خود و همچنين تهيه مدارك مورد نياز در ثبت برند بايستي به سامانه مركز مالكيت معنوي مراجعه كرده و اظهارنامه اي را جهت ثبت برند خود تكميل كنيد. پس از اين بايد اسكن شده مدارك ذكر شده و نمونه برند خود را در ابعاد ۶×۶ در اين سايت بارگذاري كنيد.

پس از انجام اين امر و پرداخت هزينه بايد پرينت برگه اي كه توسط سامانه نمايش داده مي شود را به دفاتر اسناد رسمي برده كه اطلاعات شما در سامانه مركز مالكيت معنوي تأييد شود. سپس با دريافت گواهي امضا و فرم تأييد اطلاعات خود از دفتر مورد نظر و استفاده از اطلاعات اين فرم در سامانه مي توانيد نام كاربري و رمز عبور جهت انجام ديگر مراحل ثبت برند شوينده دريافت كنيد.

ثبت نهايي برند شوينده

از اينجا به بعد ديگر مراحل ثبت برند شوينده بيشتر توسط اداره علائم تجاري انجام مي شود. پس از تأييد برند شما توسط كارشناسان و رياست اين اداره پيامكي به شما ارسال مي شود. حال جهت تشكيل پرونده فيزيكي و چاپ روزنامه رسمي نوبت اول و نوبت دوم بايد به اداره مالكيت مركزي مراجعه كنيد.

در اين زمان بايد مدارك بارگذاري شده در سامانه را همراه داشته و به پرداخت هزينه چاپ روزنامه رسمي نوبت اول و پس از چاپ و انتشار آن به پرداخت هزينه روزنامه رسمي نوبت دوم بپردازيد.

از زمان پرداخت هزينه روزنامه رسمي چاپ اول هفت روز فرصت اعتراض به هرگونه مشكل در جهت تقاضاي ثبت برند خود را داريد. هر بار چاپ روزنامه نيز براي شما ارسال مي شود.

در پايان شما نسخه اي از دو روزنامه رسمي، نسخه اي از اظهارنامه علامت تجاري و ده نمونه از برند خود را به همراه خود به اداره مالكيت معنوي برده و ضمن ارائه رسيد، حال مي توانيد سند برند خود را به دست آوريد.

مزاياي ثبت برند شوينده

ثبت برند براي شركت هاي تجاري امري اختياري است اما به جز شركت هايي كه محصولات آن ها به طور مستقيم روي بدن افراد استفاده مي شود. بنابراين صاحبان شركت هاي توليد كننده مواد شوينده بايد حتماً در جهت ثبت برند براي خود به گذراندن مراحل ثبت برند شوينده بپردازند.

همانطور كه گفته شد با توجه به مصرف زياد مواد شوينده در ايران شركت هاي توليدكننده اين محصولات بسيار زياد هستند. طبعاً هر شركت با كيفيت و قابليت خاصي اين محصولات را توليد مي كند كه مصرف كنندگان هركدام مطابق با سليقه و نياز خود به خريد از يك شركت مي پردازند.

در پي اين مسئله هر شركت توليدي مواد شوينده با گذراندن مراحل ثبت برند شوينده بايد برندي براي خود به ثبت برساند كه مصرف كنندگان به راحتي بتوانند محصول مورد نظر خود را با استفاده از نام و لوگوي برند توليد كننده تهيه كنند.

شركت هاي توليدي شوينده ها با داشتن برند ضمن محافظت از توليدات خود مي توانند به جلب مشتريان زيادي نيز بپردازند. به طوري كه جذابيت و ويژگي هاي يك برند خوب شركت توليد كننده شوينده باعث مي شود مشتريان به آن بيشتر توجه داشته و به خريد از آن حتي براي يك بار بپردازند و در صورت تجربه كيفيت مناسب محصولات آن شركت مجدداً اقدام به خريد داشته باشند.

در نهايت وجود برند بسيار باعث افزايش سود به نفع توليد كننده و افزايش كيفيت نيز به نفع مصرف كننده است زيرا در صورتي يك برند خصوصاً برند شوينده معروف و پرطرفدار مي شود كه داراي كيفيت مناسبي باشد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۱:۳۶ توسط:vije موضوع:

مدارك ثبت برند

مدارك ثبت برند

ثبت برند يكي از كارهايي است كه براي بسياري از افراد پر زحمت تلقي مي شود. اما اگر قصد پيشرفت در كار و حرفه خود را داريد بايد زحمت هاي آن را به دوش كشيده و هزينه هاي آن را متقبل شويد. اما در نهايت نام تجاري پاسخ تمام زحمات و هزينه هاي شما را با فروش بيشتر خواهد داد. زماني كه برند شما در شهر، كشور و حتي جهان شناخته شده باشد شما به مقصود خود رسيده ايد. ثبت برند خاص داراي مراحلي است كه معمولاً در بازه زماني خاصي انجام مي شود و شما در نهايت موفق به ثبت برند مورد نظر خواهيد شد.

براي انجام عمليات هاي مربوطه نياز به مدارك ثبت برند داريد كه در هر مرحله از كار بخشي از آن ها را ارائه خواهيد داد. توجه داشته باشيد كه هنگام ثبت علامت تجاري خود حتماً از صحت اطلاعات ورودي اطمينان حاصل كنيد. زيرا اگر توسط مراجع ذي صلاح اين اطلاعات تأييد نشود شما متحمل هزينه هاي اضافي براي اصلاح آن ها خواهيد شد. از طرفي گاهي ممكن است كه به طور كلي صلاحيت شما براي دريافت برند مشخصي لغو شود.

انواع ثبت علامت تجاري

همانطور كه مشخص است علامت تجاري مي تواند به صورت شخص حقيقي يا حقوقي ثبت شود. بنابراين مدارك ثبت برند براي هر يك از اين موارد متفاوت خواهد بود. بديهي است كه برند اشخاص حقوقي در واقع برندي است كه شما براي يك شركت يا مؤسسه ثبت مي كنيد و برند شخص حقيقي متعلق به يك فرد خاص است.

در اين صورت وقتي به عنوان شخص حقيقي قصد ثبت برند داريد بايد تمام مدارك ثبت برند را با نام آن فرد ارائه دهيد. از طرفي به منظور برند سازي براي يك شركت يا مؤسسه نيز بايد مداركي را ارائه دهيد كه با نام معتبر و حقوقي اين شركت تطابق داشته باشد. در هنگام ثبت علامت تجاري توجه داشته باشيد كه حتماً بايد حوزه فعاليت وارد شود. در غير اين صورت درخواست ثبت برند شما مورد تأييد قرار نخواهد گرفت.

مدارك ثبت برند براي اشخاص حقيقي

قبل از هرگونه اقدامي در جهت ثبت برند براي يك شخص حقوقي حتماً از شناسنامه آن فرد رونوشتي تهيه نمائيد. اين كپي به همراه كارت ملي معتبر زمان ثبت بايد آماده ارائه باشند. اگر كارت بازرگاني فرد داراي حروف لاتين باشد بايد از آن رونوشتي آماده شود.

همچنين بايد از مجوز فعاليت شخص حقيقي نيز رونوشتي تهيه شود. اين مجوز مي تواند پروانه ساخت، جواز تأسيس، جواز كسب، پروانه بهره برداري، كارت بازرگاني باشد. هر گونه مجوزي كه به وسيله سازمان هاي حكومتي، دولتي و نظارتي صادر شده باشد، براي اداره مالكيت صنعتي به عنوان جواز فعاليت محسوب مي شود و مورد تأييد اين سازمان است. توجه داشته باشيد كه قبل از ارسال اظهارنامه حتماً از مدارك ثبت برند نام برده اسكن گرفته و آماده داشته باشيد.

ثبت برند - مدارك ثبت برند

مدارك ثبت برند براي اشخاص حقوقي

تمامي مدارك نام برده براي اشخاص حقيقي، براي اين مورد نيز بايد آماده و مهيا باشند. علاوه بر ارائه كپي از شناسنامه، كارت ملي، جواز فعاليت و كارت بازرگاني، شركت يا مؤسسه بايد از روزنامه تأسيس خود كپي تهيه كرده و آن را اسكن نمايد. نكته اي كه در اين زمينه وجود دارد اين است كه كپي كارت بازرگاني تنها در صورتي نياز است كه داراي حروف لاتين باشد.

همچنين بايد از آخرين فعاليت ها و تغييرات رخ داده در شركت نيز رونوشتي تهيه شده تا براي اين سازمان ارسال شود. توجه داشته باشيد كه اين رونوشت از مدارك ثبت برند بوده و اگر از آخرين فعاليت و تغييرات ذكر شده بيشتر از ۲ سال گذشته باشد ثبت برند توسط اداره با مشكلاتي مواجه خواهد شد. بنابراين قبل از ارسال حتماً به اين موارد توجه لازم را داشته باشيد.

آيا نماينده قانوني شخص يا مؤسسه مي تواند ثبت برند را انجام دهد؟

در هر عمليات قانوني شما قادر خواهيد بود تا نماينده حقوقي تان را به جاي خود براي انجام كارهاي اداري بفرستيد. فرآيند ثبت برند نيز از اين قاعده مستثني نبوده و نماينده شما مي تواند تمام مراحل را از ابتدا تا انتها شخصاً پيگيري نمايد. در اين صورت در هنگام درخواست ثبت برند بايد مدارك هويتي نماينده قانوني تان را براي اداره مالكيت صنعتي به همراه مدارك نام برده شده ارسال نمائيد.

چگونه برند خود را به سازمان مربوطه اعلام كنيم؟

از ديگر مدارك ثبت برند، مي توان به ارسال نمونه هاي گرافيكي از علامت تجاري اشاره كرد. شما بايد اين نمونه را در ابعاد ده در ده سانتي متر تهيه كرده و به همراه ساير مدارك معرفي شده به سازمان مربوطه ارسال نمائيد. شما تا حداكثر ده روز براي ارسال نمونه گرافيكي برند خود فرصت خواهيد داشت.

اگر علامت تجاري شما سه بعدي است، مي توانيد آن را به شكل سه بعدي تهيه كرده و نمونه اي كه اين برند به خوبي و از تمام زوايا قابل رؤيت است را به همراه ساير مدارك ارسال نمائيد. توجه داشته باشيد كه اگر نمونه گرافيكي ارسال شده توسط شما از كيفيت مناسبي برخوردار نباشد، عواقب ناشي از پذيرفته شدن آن به عهده خود شما است.

ثبت كدام علائم تجاري اجباري است؟

معمولاً ثبت علائم تجاري اختياري است اما مواردي وجود دارد كه توسط سازمان ها و نهادهاي ذي صلاح استفاده از آن ها اجباري مي شود و شما موظف خواهيد بود كه اين نمادهاي تجاري را در كالاهاي خود به كار ببريد.

از جمله اين موارد مي توان به داروهاي تخصصي كه در موارد خاصي مورد استفاده قرار مي گيرند، اشاره داشت. همچنين برخي مواد غذايي كه در بسته بندي ها و ظرف هاي مخصوصي قرار گرفته اند، لوازم آرايشي و بهداشتي كه به طور كاملاً مستقيم روي پوست استفاده مي شوند و آب هاي گاز دار از ديگر مواردي هستند كه طبق نظارت سخت و جدي اين سازمان هاي نظارتي قرار داشته و بايد علامت تجاري خاصي در اين محصولات اعمال شود.

اقدامات بعدي در ثبت برند

پس از آماده ساختن مدارك نام برده براي اشخاص حقيقي و حقوقي، افراد بايد نسبت به ارائه اظهارنامه اقدام نموده و پس از آماده سازي آن را به اداره مالكيت صنعتي تسليم نمايند تا درباره برند توصيه شده تصميم گيري هاي لازم انجام شود.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۱:۵۸ توسط:vije موضوع:

قوانين ثبت برند

قوانين ثبت برند

برند سازي يكي از مهم ترين مباحث ارتقا يك حوزه از فعاليت هاي اقتصادي است. اين برندها هستند كه باعث مي شوند محصولات و كالاهاي شما در بين مشتريان شناخته شده و باعث افزايش فروش مي شود. بنابراين سعي كنيد برند مناسبي را انتخاب كرده و همه تلاش تان را براي محبوب كردن آن انجام دهيد.

ثبت برند در جهان و همچنين ايران داراي قوانيني است كه توسط سازمان هاي مرتبط وضع مي شود. شما براي ثبت علامت تجاري خود بايد با قوانين ثبت برند آشنا شده و آن ها را رعايت نمائيد تا در حوزه كاري خود و پيشرفت هاي آينده مشكلي نداشته باشيد. اگر از همين ابتداي كار به فكر جهاني كردن برند خود هستيد بايد با قوانين بين‌المللي آن نيز آشنا شده و در آغاز كار خود را به رعايت آن ها ملزم نمائيد.

تعريف نام تجاري از ديدگاه قوانين ثبت برند

از نظر قوانين موجود در اين زمينه و طبق ماده ۳۰؛ علامت، نام تجاري و علامت جمعي تفاوت هايي با يكديگر داشته و براي هركدام تعريف مخصوصي وجود دارد. اما اگر بخواهيم خلاصه و به زباني ساده اين تعاريف را بيان كنيم. برند به هر نشان قابل رويتي گفته مي شود كه مي تواند يك محصول يا كالا را از ساير محصولات مشابه خود متمايز كرده و مبدا و كيفيت خدمات موجود در محصول را نمايش دهد.

چه كساني حق استفاده از برند را دارا هستند؟

طبق قوانين ثبت برند، تنها شخص يا اشخاصي كه اقدام به ثبت برند نموده باشند اجازه استفاده حقيقي و حقوقي از اين برند را دارا هستند. اين ثبت برند بايد طبق قوانين و مقررات رسمي كشور و از طريق مجاري قانوني صورت گرفته باشد.

طبق ماده ۳۱ قانون؛ اين شخص يا اشخاص در اين صورت حق بهره مندي انحصاري از اين نشان تجاري را خواهند داشت. ساير افراد در صورت استفاده از برند و اعتبار آن بدون اجازه صاحبان نشان تجاري متخلف بوده و مي توانند مورد پيگرد قانوني قرار بگيرند.

سامانه استعلام برند تجاري - قوانين ثبت برند

 طبق قوانين ثبت برند چه علامت هايي قابل ثبت نيستند؟

طبق ماده ۳۲ قانون، علامت هاي تجاري خاصي هستند كه امكان ثبت آن ها وجود ندارد. اين موارد زماني كه شما اظهارنامه خود را ارسال مي كنيد مورد بررسي قرار گرفته و تأييد يا رد مي شود. بنابراين بهتر است اين موارد را به خوبي مطالعه كرده و قبل از ارسال اظهار نامه، نام تجاري مورد نظر خود را از اين جهات مورد بررسي قرار دهيد.

 1. نام اظهار شده توسط شما بايد با موازين اخلاقي و شرعي متناسب باشد. از طرفي اين برند نبايد به گونه اي باشد كه موجب بر هم زدن نظم عمومي باشد.
 2. اگر اين نام تجاري قبلاً توسط شخص حقيقي يا حقوقي ديگري ثبت شده باشد امكان ثبت آن براي شما وجود نخواهد داشت.
 3. در صورتي كه در تاريخي زودتر از تاريخ درخواست شما نام تجاري دقيقاً همانند نام تجاري شما ثبت شده باشد، طبق قوانين ثبت برند درخواست شما لغو خواهد شد.
 4. گاهي شما قصد داريد تا از برند شخص ديگري در يك طبقه محصولات غيرمشابه استفاده نمائيد. در اين صورت فقط در حالتي نام شما مورد بررسي قرار مي گيرد كه طبقه شما به منافع تجاري مالك برند مشابه آسيبي وارد نكند.
 5. اگر برندي كه شما معرفي كرده ايد نتواند ميان خود و ساير محصولات مشابه موجود در بازار تمايز و تفاوت قابل ملاحظه اي ايجاد كند، ثبت نخواهد شد. زيرا اين موضوع به منافع مالك برند قبلي آسيب خواهد زد.
 6. در صورتي كه برند شما به گونه اي طراحي شده باشد كه معرف مبدا جغرافيايي خاصي بوده اما شما در آن منطقه اسكان نداريد، امكان ثبت آن به دليل امكان گمراهي مشتريان وجود نخواهد داشت.
 7. اگر برند شما پرچم، نماد نظامي كشور يا ساير كشورها، سازمان هاي بين‌المللي يا كنوانسيون هاي تحت حمايت آن ها را عيناً تقليد كرده باشد امكان ثبت آن طبق قوانين ثبت برند وجود نخواهد داشت. حتي اگر اين برند حاوي نمادها به صورت اختصاري يا مثلاً حروف اول اين مضامين باشند نيز به همان منظور قبلي تلقي شده و ثبت نمي شوند. البته در صورتي كه اين مورد خاص توسط مقام مسئول و ذيصلاحي مجوز يافته باشد، قابل دريافت خواهد بود.
 8. در صورتي كه نام معرفي شده توسط شما شبيه به يك برند معتبر خارجي يا ترجمه اي از آن باشد و در كشور براي آن محصول يا مشابه آن برند معروفي در حال فعاليت باشد، امكان ثبت اين برند به شما داده نخواهد شد.

موارد نام برده بخشي از قوانين ثبت برند بوده كه توسط سازمان هاي مرتبط مورد توجه قرار دارد. بنابراين توصيه مي شود قبل از هرگونه اقدامي براي ارسال اظهارنامه خود، با در نظر داشتن موارد نام برده نسبت به انتخاب برند خود تلاش نمايند.

آيا مي توان اظهار نامه ثبت برند را مسترد كرد؟

طبق ماده ۳۳ و ۳۵ قوانين ثبت برند در ايران براي ثبت برند بايد اظهارنامه اي را تهيه نموده و آن را به اداره مالكيت صنعتي تسليم كنند تا درباره ثبت برند مذكور تصميم گيري هايي اتخاذ شود. در اين اظهارنامه بايد حوزه فعاليت، طبقه بندي محصول يا محصولاتي كه قصد برند سازي براي آن ها را داريد و تعداد اين كالاها را مشخص نمائيد.

طبق قوانين شما بايد هزينه هاي دولتي و حق الزحمه مربوط به اين ثبت برند را پرداخت كرده و اظهار نامه را تسليم نمائيد. اگر شما به هر دليلي قصد داريد تا اظهارنامه خود را مسترد كنيد بايد اين كار را قبل از ثبت نهايي انجام دهيد. قابل ذكر است كه هر گونه اقدامي پس از تأييد نهايي قابل قبول نبوده و هيچ هزينه اي به شما برگردانده نخواهد شد.

مراحل اعتراض به رعايت نشدن قوانين ثبت برند

در برخي موارد صاحبان تجارت و كسب و كار ها نسبت به رعايت نشدن قوانين مربوط به ثبت برند اعتراض دارند. گاهي برخي از اظهارنامه ها به دليل نقض شدن قوانيني مانند عدم متمايز ساختن محصول مورد نظر از محصولات مشابه خود رد مي شوند.

در اين صورت مالك برند مي تواند نسبت به اين مساله اعتراض نشان داده و تا يك ماه پس از تاريخ انتشار آگهي فرصت دارد متن اعتراضي خود را به اداره مالكيت صنعتي ارائه دهد. پس از تسليم اعتراض نامه، اين اداره به مدت بيست روز به متقاضي مهلت مي دهد تا دلايل خود را براي اعتراض طي يادداشتي ارائه نمايد. اين اعتراض نامه مورد بررسي قرار گرفته و درباره آن تصميم گرفته خواهد شد.

آيا صاحبان برند هاي بزرگ مي توانند ديگر برندها را ابطال نمايند؟

گاهي برخي از صاحبان تجارت هاي بزرگ كه داراي برندهاي معتبر و معروفي هستند، نسبت به ثبت برندهاي مشابه جديد اعتراضاتي دارند. اين اعتراض مبني بر اين است كه اين ثبت جديد مي تواند منافع ذيصلاحي را تحت تأثير قرار داده و آن ها را متحمل ضرر نمايد.

اگر عامل اعتراض كننده طي ادله محكمي بتواند به اداره مالكيت صنعتي ثابت كند كه برند جديد قوانين ثبت برند را رعايت نكرده و به حقوق مادي و معنوي برند مورد نظر آسيب وارد شده است، اين اعتراض رسيدگي خواهد شد. در صورتي كه قوانين ماه ۳۰ و ۳۲ رعايت نشود مي تواند مورد بررسي مجدد قرار بگيرد. در اين صورت صاحب برند اصلي مي تواند درخواست ابطال برند جديد را نموده و پيگيري هاي لازم را انجام دهد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك   ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۷:۱۰ توسط:vije موضوع:

ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

 ثبت برند و لوگو

پيش از اينكه در مورد مراحل و مداركي كه بايد براي ثبت برند و لوگو  ارائه دهيد صحبت كنيم بايد بدانيد در مورد چيستي برند و لوگو اطلاعات خود را بيشتر كنيد. برند و لوگو يك اقدام تجاري مي باشد، علامت و نشاني كه براي برند خود انتخاب مي كنيد براي  متمايز كردن و شناساندن كالا و يا خدمات شما در برابر كالاهاي ديگر مورد استفاده قرار مي گيرد. بسياري از افراد امروزه به دنبال ثبت برند و لوگو  هستند تا برند و لوگوي شركت و محصول خود را مشخص نمايند، اين دسته از افراد براي ثبت برند و لوگو  خود مي توانند از كساني كه در اين زمينه تخصص زيادي دارند كمك بگيرند چرا كه آنها در اين زمينه تجربه بيشتري نسبت به ديگران دارند. به طور كلي شما بايد بدانيد كه برند اسم و يا عنواني است كه معرفي كننده شخص حقيقي يا حقوقي مي باشد و اين اسم و عنوان موجب شناسايي فروشنده يا سازنده مي گردد.

شركت هايي كه داراي برند هاي خودشان مي باشند، به راحتي مي توانند محصولات خودشان را از ساير محصولات جدا كنند و به وسيله شناساندن برند محصول خودشان براي گسترش شهرت و كسب درآمد بيشتر تلاش نمايند. اين شركت ها با توجه به راهنمايي هايي كه در ثبت برند و لوگو وجود دارد بايد مراحل ثبت برند را به طور كامل انجام دهند تا برند مشخص و شخصي محصولات خودشان را داشته باشند. ثبت كردن علامت هاي و لوگوهاي تجاري از نظر قانوني اختياري مي باشد ولي در برخي از موارد و شركت ها دولت ثبت كردن  برند و لوگو را اجباري مي نمايد.

با اين وجود به طور كلي بايد بدانيد كه علامت ها و برندهاي تجاري بايد بر اساس فاكتورهاي و راهنمايي هايي كه در ثبت برند و لوگو  وجود دارد ثبت برسند تا  به اين وسيله حق انحصاري آن محصول را به دست آورد. به اين ترتيب بايد بدانيد تمامي منافع شركت متعلق به شخص دارنده حق انحصاري مي باشد. اعتباري كه در علامت هاي تجاري وجود دارد محدود به ده سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت آن برند مي باشد كه در صورت نياز مي توانيد از طريق دادخواست و پرداخت هزينه آن برند و لوگو را تمديد كنيد. به طور كلي بايد بدانيد كه ثبت برند و لوگو مراحل خاصي و ويژه اي دارد كه در ادامه اين مراحل را به طور كامل توضيح مي دهيم.

نام تجاري چيست ؟ - ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

مراحل ثبت برند و لوگو :

اولين گامي كه در ثبت برند و لوگو مهم مي باشد انتخاب نام براي آن است. دقت داشته باشيد كه برند و لوگوي شما نبايد شبيه برند و يا لوگوي ديگري باشد. به همين دليل اصولا بايد از اسم هاي مختلط  و يا چند سيلابي استفاده نماييد.  لوگوهاي تجاري بايد ويژگي هايي داشته باشند كه اين ويژگي ها عبارتند از :

الف) لوگوها به هيچ عنوان نبايد موجب گمراه شدن مشتريان شوند.
ب) اسامي انتخاب شده شما بايد وجه تمايز داشته باشند و كاملا ابتكاري و نو باشند.
دقت داشته باشيد در ثبت برند و لوگو بعد از اينكه نام برند خود را انتخاب نموديد، بايد اظهارنامه شركت خود را در سامانه اداره مالكيت صنعتي ثبت كنيد. اگر نام انتخابي شما مورد تاييد سازمان مورد نظر قرار گرفت آگهي تقاضا براي ثبت برند و لوگو خود را مي توانيد صادر كنيد و در صورتي كه به آگهي انجام شده شما هيچ گونه اعتراضي وارد نشد مي توانيد آگهي دوم خود را در روزنامه رسمي چاپ نماييد. بعد از انجام دادن تمامي اين مراحل گواهي ثبت برند ، صادر مي شود و به مالك تحويل داده مي گردد.
براي ثبت  كردن لوگوي تجاري بايد تمامي مدارك قانوني را فراهم كنيد و همچنين از راهنمايي هايي كه در ثبت برند و لوگو  وجود دارد هم استفاده نماييد، در ادامه اين مدارك و راهنمايي ها را بيان مي كنيم.

ثبت برند - نكات مهم در خصوص ثبت برند با كمترين قيمت

ثبت برند و لوگو

مدارك مورد نياز براي ثبت برند و لوگو :

همانطوري كه بيان نموديم و متوجه شديد بر اساس راهنمايي هايي كه در ثبت برند و لوگو وجود دارد شما بايد برخي از مدارك هاي خود را هم تحويل دهيد تا برند و لوگوي شخصي خود را دريافت نماييد. اين مدارك عبارتند از :

– تمامي مدارك هويتي كه مربوط به اشخاص حقيقي مي باشد و در شركت فعاليت مي كنند را بايد تحويل دهيد، كه اين مدارك شامل كپي شناسنامه و كپي كارت ملي مي باشد و شما بايد تمامي آنها را آماده كنيد و تحويل دهيد.
–  مدارك هويت اشخاص حقوقي و حقيقي كه بر اساس آخرين روزنامه چاپ شده وجود دارد را بايد به صورت رسمي و علني ارائه دهيد كه اين مداركي را كه بايد تحويل دهيد شامل كپي شناسنامه صاحبان امضا مي باشد.
– مداركي كه مربوط به نماينده يا وكيل شركت است را بايد تحويل دهيد. در صورتي كه وكيل و يا نماينده شركت داراي حق امضا باشند حتما بايد مدارك آنها را به طور كامل تحويل دهيد چرا كه براي انجام امور وكالت اين مدارك ضروري و مهم است.
–  شما بايد بر اساس قوانيني كه در ثبت برند و لوگو وجود دارد،  اگر برند لاتين را براي شركت انتخاب كرده باشيد و يا  اينكه نام آن برند شما ريشه عربي داشته باشد كارت بازرگاني  آن را هم دريافت نماييد.
–  كپي مجوز فعاليت شركت يكي ديگر از مدارك مهم ثبت برند و لوگو مي باشد كه آن را بايد ارائه دهيد.
–  نمونه لوگوي برند را بايد به اين صورت كه يك نمونه از آن را آپلود كنيد و همزمان با پر كردن اظهارنامه لوگوي خود را هم تحويل دهيد، همچنين چند نمونه گرافيكي از لوگوي برند خود را به همراه ديگر مدارك بايد ارائه دهيد.

برند چيست - ثبت برند و لوگو

ثبت برند و لوگو

–  بايد مداركي را كه نشان دهنده فعاليت شما در حوزه مشخص و معيني مي باشد كه اين حوزه ها شامل پزشكي،آموزشي و … مي باشد را ارائه دهيد.

شما براي ثبت برند و لوگو خود بايد دقت داشته باشيد كه ديگر نيازي نيست به اداره و يا سازمان مشخص برويد و تنها كافي است كه شما به سايت اينترنتي ثبت برند مراجعه كنيد و تمامي مداركي را كه بيان نموديم را ارائه دهيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك  ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۱:۰۹ توسط:vije موضوع: