امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
vijeha vijeha .

vijeha

شناسه ملي شركتها

شناسه ملي شركتها

 

شناسه ملي شركتها   :امروزه از آنجايي كه تعداد شركت ها بسيار زياد شده است هر شركتي نياز به شناسه ملي شركتها دارد ا از اين طريق شناخته شوند. شناسه ملي مربوط به برخي از اشخاص هم مي باشد و آنها هم بايد اين شناسه را دريافت كنند، ولي دريافت شناسه ملي شركتها با اشخاص تفاوت هايي دارد و براي دريافت آن مراحلي را طي كنيد كه در ادامه به طور كامل اين مراحل را بيان مي كنيم.

نحوه دريافت شناسه ملي شركتها :

دريافت شناسه ملي شركتها كمك مي كند كه اطلاعات جامعي در مورد هر يك از شركت ها به دست آوريم و به راحتي بتوانيم فعاليت ها و عملكردهاي آنها را تشخيص دهيم. براي اينكه به اين اطلاعات دسترسي داشته باشيم بايد بعد از اينكه به سامانه جامع شناسه ملي شركت ها مراجعه كرديم شناسه ملي شركت مورد نظر خود را وارد نماييم و بعد از آن مي توانيم تمامي اطلاعاتي را كه در مورد آن شركت وجود دارد را به دست آوريم.

براي اينكه شناسه ملي شركتها را دريافت كنيد بايد شماره ملي يكي از اشخاصي را كه حقوقي مي باشد را وارد نماييد. به طور كلي بايد بدانيد كه اين شخص بايد يا يكي از افراد ارگان هاي دولتي باشد و يا اينكه يك شخص غير حقوقي و غير دولتي است. شما از اين طريق مي توانيد شناسه ملي شركت خود را دريافت كنيد. فردي كه دولتي باشد و يا براي اينكه شناسه ملي را دريافت كند مشكلي نخواهد داشت و به راحتي مي تواند اين شناسه را دريافت نمايد، چرا كه او را به رسميت مي شناسند. ولي بايد بدانيد اشخاص حقوقي كه غير دولتي هستند بايد تمامي مراحل دريافت شناسه ملي را طي كنند تا بتوانند آن را دريافت كنند.

شناسه ملي شركتها

شناسه ملي شركتها

شناسه ملي شركتها با يكديگر متفاوت است :

يكي از نكاتي كه بايد به آن بسيار دقت داشته باشيد اين است كه شناسه ملي شركتها با يكديگر متفاوت است و هر شركتي شناسه ملي خودش را دريافت مي كند. بر اين اساس بايد بدانيد كه هر شخص و يا هر ارگاني كه مي خواهد شناسه ملي خود را دريافت كند بايد شناسه جداگانه اي را دريافت نمايد تا توسط افراد ديگر به خوب يقابل شناسايي باشد. برخي از افرادي كه مي خواهند يكي شركت را از طريق شناسه ملي آن شناسايي كنند بايد با ثبت آن شناسه در سامانه جامع شناسايي شركت ها مشخصات آن شركت را دريافت نماييد. بسياري از افرادي كه بر اين باور هستند هر نوع شركت شناسه ملي هماهنگي دارد بايد بدانند كه اينگونه نيست و هر يك از شركت ها شناسه ملي جداگانه اي دارند.

شناسه ملي شركتها

مزاياي شناسه ملي شركتها :

بسياري از افراد بر اين باور مي باشند كه دريافت شناسه ملي شركتها چندان ضروري به شمار نمي رود و به همين دليل از دريافت آن خودداري مي كنند، اين دسته از افراد بايد بدانند كه دريافت شناسه ملي شركت امري بسيار ضروري است و در غير اين صورت از فعاليت هاي آن شركت جلوگيري مي شود. شناسه ملي شركتها علاوه بر اينكه هر يك از شركت ها را به خوبي شناسايي مي كند مزاياي ديگري هم دارد كه آنها عبارتند از :

 1. اگر شما قصد خريد يك شركت را داشته باشيد با وارد كردن شناسه ملي آن مي توانيد ميزان سرمايه، و ديگر جزئياتي را كه برايتان اهميت دارد را به دست آوريد.
 2. مالك اصلي را به خوبي مي توانيد شناسايي كنيد، در واقع با وارد كردن شناسه ملي يك شركت مي توانيد شماره تماس و آدرس مالك اصلي را دريافت كنيد.
 3. اگر شما براي شركت خود شناسه ملي خاص خودش را دريافت كنيد به نظام هاي مالياتي مي پيونديد.
 4. پيوستن به خدمات ايران كد و همچنين نظام ملي شناسنامه كالا يكي ديگر از مزاياي دريافت شناسه ملي مي باشد كه بسيار اهميت دارد.
 5. آگهي تغييرات و يا آگهي تاسيس شركت هاي ديگر را بدون اينكه هزينه اي پرداخت كنيد به راحتي مي توانيد به دست آوريد.

شناسه ملي شركتها

شناسه ملي شركتها

آيين نامه شناسه ملي شركتها :

براي دريافت شناسه ملي شركتها آيين نامه هاي خاصي وجود دارد كه آنها عبارتند از :

 1. تمامي شركت ها وظيفه دارند طبق برنامه زماني كه به آنها داده شده است براي دريافت شناسه ملي خود اقدام كنند و فرم درخواست خود را به طور كامل تكميل نمايند.
 2. بعد از اينكه شماره شناسه ملي خود را دريافت كردند بايد آن را در شماره فراگير شركت خود وارد نمايند تا افرادي كه مي خواهند در مورد شركت آنها اطلاعات بيشتري داشته باشند به راحتي به آنها دسترسي پيدا كنند.
 3. بنگاه هاي معاملاتي و دفترخانه هاي اسناد رسمي از جمله سازمان هايي مي باشند كه به غير از شركت ها بايد براي دريافت شناسه ملي خود اقدام كنند.
 4. تمامي افرادي كه حقوقي هستند بايد بر روي هرگونه كارت، پروانه گواهي هاي صادر شده، سربرگ اوراق تبليغاتي، اوراق مالي و هرگونه مواردي كه به اين مدارك شباهت دارد شناسه ملي دريافت كنند.
 5. يكي ديگر از سازمان هايي كه موظف هستند اقدام به دريافت شناسه ملي شركتها نمايند دستگاه هاي اجرايي مي باشند. ادامه فعاليت اين دسته از دستگاه ها نياز بسياري به دريافت است شناسه دارد و در غير اين صورت از فعاليت شركت جلوگيري مي شود.

شناسه ملي شركتها

شناسه ملي شركتها

 1. سازمان ها و شركت هايي كه شناسه ملي خود را دريافت مي كنند بايد در پايگاه خود امكانات و شرايطي را به وجود آورند كه تمامي افراد به راحتي بتوانند به اطلاعات آنها دسترسي داشته باشند، حتي افرادي كه در خارج از كشور هستند و مي خواهند فعاليت هاي اين شركت را دنبال نمايند.

شناسه ملي شركتها هم مانندثبت شركت هاي يكي از مهمترين مواردي مي باشد كه بايد به آن اهميت دهيد و بعد از اينكه شركت خود را به ثبت رسانيد و فعاليت شركت شما شروع شد براي دريافت شناسه ملي شركت خود اقدام كنيد تا از فعاليت شما جلوگيري نشود

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۴۴ توسط:vije موضوع:

تاسيس شركت

تاسيس شركت

 

شما براي تاسيس شركت در هر نوعي كه بايد مداركي را تحويل دهيد تا شركت شما به ثبت برسد. در واقع بايد بدانيد هر فردي كه تصميم به تاسيس شركت مي گيرد بايد مدارك مورد نياز براي تاسيس آن شركت مورد نظر خود را ارائه دهد تا با ثبت شركت او موافقت كنند. شركت هاي تجاري با يكديگر تفاوت دارند و به همين دليل مداركي را هم كه بايد هر يك از آنها تحويل اداره ثبت دهند با ديگر مدارك تفاوت باشد. براي اينكه با تاسيس شركت و مداركي كه بايد تحويل دهند آشنايي بيشتري داشته باشيد برخي از آنها را در ادامه معرفي مي كنيم.

تاسيس شركت سهامي عام :

شما پيش از اينكه تاسيس شركت سهامي عام خود را انجام دهيد بايد بدانيد كه اين شركت يكي از شركت هاي بازرگاني مي باشد كه سرمايه آن از طريق فروش سهام به برخي از افراد تامين مي باشد. در اين نوع از شركت تعداد كساني كه سهامدار هستند نبايد كمتر از سه نفر باشد و مسئوليتي كه هر يك از اعضاء دارند به ميزان سهامي مي باشد كه براي تاسيس شركت در شركت گذاشته اند. براي ثبت كردن اين نوع شركت بايد مداركي را تحويل دهيد كه اين مدارك عبارتند از :

تاسيس شركت

تاسيس شركت

– فتوكپي شناسنامه تمام كساني كه شركت را تاسيس كرده اند را بايد ارائه دهيد.

– دو نسخه از طرح اظهارنامه شركت سهامي عام را بايد تحويل دهيد.

– دو نسخه از طرح اساسنامه شركت سهامي عام را بايد تحويل دهيد.

– از طرح اعلاميه پذيره نويسي هم بايد دو نسخه را تحويل دهيد.

– گواهي بانكي را كه در آن قيد شده باشد حداقل ۳۵ درصد سرمايه خود را واريز كرده ايد را بايد تحويل دهيد.

دقت داشته باشيد كه اين مدارك براي ثبت شركت سهامي عام مورد نياز است ولي براي تاسيس شركت سهامي عام بايد مدارك ديگري را تحويل دهيد كه آنها عبارتند از :

– از اظهارنامه شركت بايد دو نسخه را تحويل دهيد.

– از اساسنامه شركت بايد دو نسخه را تحويل دهيد.

– از صورت جلسه مجمع عمومي كه در آن موسسين حضور داشته اند بايد دو نسخه را ارائه دهيد.

– دو نسخه از صورت جلسه اي را كه در آن هيئت مديره حضور داشته اند را بايد تحويل دهيد، دقت داشته باشيد كه تعداد مديران حداقل بايد ۵ نفر باشد.

– روزنامه اي كه  در آن آگهي دعوت از مجمع موسسين را انجام داده ايد را بايد براي تاسيس شركت تحويل دهيد.

– فتوكپي شناسنامه تمامي اعضاي هيئت مديره را بايد تحويل دهيد.

– گواهي بانك كه در آن نشان مي دهد ۳۵ درصد از سرمايه شركت را واريز كرده ايد را بايد ارائه دهيد.

– در صورتي كه نياز باشد بايد مجوزهاي دريافت شده براي ثبت شركت خود را تحويل دهيد.

تاسيس شركت

تاسيس شركت

تاسيس شركت سهامي خاص :

پيش از اينكه در مورد تاسيس شركت سهامي خاص اطلاعاتي را ارائه دهيم بايد بدانيد كه اين شركت يكي ديگر از شركت هاي بازرگاني مي باشد كه تمام سرمايه اي كه در آن وجود دارد به وسيله كساني كه شركت را مي خواهند تاسيس كنند تامين مي شود. هر يك از اعضاي شركت به ميزان سهمي كه در شركت براي تاسيس آن گذاشته اند مي توانند مسئوليت بيشتري داشته باشند. تعداد كساني كه در اين شركت سهامدار هستند و براي تاسيس شركت تلاش مي كنند نبايد كمتر از سه نفر باشد. شما براي تاسيس شركت به مداركي نياز داريد كه آنها عبارتند از :

– از اظهارنامه اي كه تكميل كرده ايد بايد دو برگ را تحويل دهيد، دقت داشته باشيد كه برگه هاي اظهارنامه بايد توسط كساني كه موسس آن هستند به طور كامل امضاء شود.

– از اساسنامه شركت بايد دو برگ را تحويل دهيد كه اين دو برگ هم بايد به وسيله كساني كه شركت را تاسيس مي كنند به طور كامل امضاء شود.

– از صورت جلسه مجمع عمومي شركت كه در آن موسسين وجود دارند بايد دو برگ را ارائه دهيد كه اين دو برگ هم بايد به وسيله بازرسين و كساني كه سهامدار هستند به امضاء برسد.

– از صورت جلسه هيئت مديره هم بايد دو برگ را تحويل دهيد كه آن هم بايد به طور كامل به امضاء اعضاي هيئت مديره برسد.

تاسيس شركت

تاسيس شركت

– كليه كساني كه سهامدار شركت هستند و كساني كه بازرسين شركت مي باشند بايد فتوكپي شناسنامه خود را ارائه دهند.

– گواهي بانكي كه در آن بيان شده است ۳۵ درصد از سرمايه شركت پرداخت شده را بايد براي تاسيس شركت تحويل دهند.

– در صورتي كه فعاليت شما در شركت نياز به مجوز داشته باشد بايد مجوز آن فعاليت را از اداره مربوط به آن بگيريد و آن را تحويل دهيد.

تاسيس شركت مسئوليت محدود :

شما بايد بدانيد كه شركت با مسئوليت محدود يكي از شركت هايي مي باشد كه دو يا چند نفر آن را براي امور تجاري تاسيس مي كنند و هر يك از اعضاء به ميزان سهمي كه در شركت دارند و سرمايه مربوط به خودشان مسئوليت كارهايي انجام شده در شركت را قبول مي كنند. براي تاسيس شركت با مسئوليت محدود به مداركي نياز داريد كه يان مدارك عبارتند از :

– از تقاضانامه اي كه براي ثبت شركت با مسئوليت پر كرده ايد بايد دو برگ را تحويل دهيد.

– از شركت نامه بايد دو برگ را تحويل دهيد.

– از اساسنامه شركت بايد دو برگ را تحويل دهيد.

– از صورت جلسه مجمع عمومي كه توسط موسسين و هيئت مديره برگزار شده است را بايد دو برگ نسخه ارائه دهيد.

تاسيس شركت

تاسيس شركت

– تمامي اعضاء شركت بايد فتوكپي شناسنامه خود را تحويل دهند.

– اگر فعاليت شما در شركت با مسئوليت محدود نياز به مجوز دارد بايد مجوز آن را از سازماني كه به آن فعاليت ارتباط دارد تحويل بگيريد و براي تاسيس شركت آن را تحويل دهيد.

دقت داشته باشيد كه شما بايد براي ثبت كردن شركت خود تمامي مداركي را كه در بالا بيان كرديم را تحويل دهيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۱۸ توسط:vije موضوع:

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود

شركت مسئوليت محدود يكي از رايج ترين و بهترين شركت هاي بازرگاني در كشور ايران به شمار مي رود كه بسياري از افراد براي ثبت چنين شركتي اقدام مي كنند. يكي از مهمترين ويژگي هاي اين شركت اين است كه بين اعضاي خانواده و يا فاميل اين شركت را مي توايند تشكيل دهيد و به ثبت برسانيد. شركت مسئوليت محدود در اين چند سال بسيار رايج شده است و افراد زيادي براي ثبت چنين شركتي اقدام كرده اند. آمار ثبت شركت ها در كشور ايران چنين نشان مي دهد كه ثبت شركت مسئوليت محدود نسبت به شركت هاي ديگر بسيار بيشتر بوده است.
به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت شركت مسئوليت محدود يكي از شركت هايي مي باشد كه بين دو يا بيشتر از دو نفر براي فعاليت هاي تجاري تشكيل مي شود و هر يك از افرادي كه در اين شركت به عنوان شركاء شمار مي رود به ميزان سهم و سرمايه اي كه در شركت گذاشته است بايد پاسخگوي تعهدات و قروض شركت باشد. يكي از ويژگي هاي مهم اين شركت بسيار ياز افراد از آن آگاهي ندارند اين است كه ميزان سرمايه اوليه در اين شركت مشخص شده نمي باشد و شما مي توانيد هر مبلغي را كه مايل هستيد را به عنوان سرمايه اوليه در اين شركت قرار دهيد.
شركت مسئوليت محدود اولين باري كه در كشور ايران به تصويب رسيد در ۱۲ فروردين سال ۱۳۰۴ بود كه به موجب قانون تجارت ۱۳۱۱ آن را به رسميت شناختند و افراد بسياري از آن زمان اقدام به تاسيس اين شركت كردند. يك از ويژگي هاي مهم و اساسي اين شركت اين است كه با وجود گذشت چندين سال تمامي قوانين كه در اين شركت وجود دارد تغيير نكرده است، با اين حال كه ميزان فعاليت هاي شركت گسترده تر شده است ولي قوانين آن همانگونه باقي مانده است.

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود
ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود :

شركت مسئوليت محدود در واقع يكي از شركت هايي مي باشد كه فعاليت اصلي آن تجاري است و به عبارتي بايد بدانيد كه فعاليت آن نبايد چيزي جز ارو تجاري باشد، چرا كه بر اين اساس تاسيس مي شود. به همين دليل شركت مسئوليت محدود تفاوت بسياري با شركت سهامي دارد چرا كه شركت هاي سهامي مي توانند در امور تجاري و غيرتجاري فعاليت كنند ولي به اصطلاح شركت تجاري مي باشد ولي شركت هايي كه با مسئوليت محدود هستند تنها در زمينه تجاري مي توانند فعاليت كنند.
يكي ديگر از ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود كه موجب شده است با ديگر شركت هاي تجاري تفاوت بارزي داشته باشد اين است كه اين شركت هم به شركت هاي سرمايه بسيار نزديك مي شود و هم به شركت هايي كه براي اشخاص هستند.

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود
ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود

نام شركت مسئوليت محدود :

براي انتخاب نام بر روي شركت مسئوليت محدود بايد به برخي از موارد بسيار مهم توجه داشته باشيد كه اين موارد عبارتند از :
۱٫ در اسم شركت شما بايد عبارت با مسئوليت محدود به طور كامل قيد شود، چرا كه اين عبارت بسيار مهم مي باشد. اگر اين عبارت را در نام شركت خود استفاده نكنيد شركت شما به عنوان يكي از شركت هاي تضامني به شمار مي رود كه در اين صورت بايد از قوانيني كه در مورد شركت هاي تضامني وجود دارد تبعيت كنيد.
۲٫ يكي ديگر از نكاتي كه بسيار كه است و بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه، اسم هيچ يك از شركاء نبايد در نام شركت مسئوليت محدود آورده شود، اگر شما نام يكي از شركاء را در اسم شركت بياوريد در برابر اشخاص ثالث به عنوان شركت تضامني به شمار مي رود و به همين دليل بايد از مقرراتي كه در اين شركت وجود دارد تبعيت كنيد.
شرايط تشكيل شركت مسئوليت محدود :
براي تشكيل شركت مسئوليت محدود بايد شرايط مراحل خاصي را رعايت كنيد كه اين شرايط عبارتند از :
۱٫ شركت نامه شركت خود را بايد تنظيم كنيد و آن را امضاء تمامي اعضاي شركت برسانيد.
۲٫ كل سرمايه شركت را بايد به صورت يكجا پرداخت نماييد در غير اين صورت با ثبت شركت شما موافقت نمي شود.
۳٫ تمامي مراحل ثبت شركت را بايد در اداره ثبت شركت ها دنبال كنيد و تك به تك اين مراحل را انجام دهيد تا با ثبت شركت شما موافقت شود.

ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود
ويژگي هاي شركت مسئوليت محدود

البته شما بايد بر اساس توضيحاتي كه ارائه داديم به برخي از مطالب توجه ويژه اي داشته باشيد كه اين مطالب عبارتند از :
– شركت نامه يكي از ركن هاي اساسي شركت به شمار مي رود، به طوري كه اگر آن را به درستي تنظيم نكنيد ثبت شركت مسئوليت محدود شما به طور كلي منحل مي شود. در شركت نامه سهمر هر يك از شركاء را بايد به طور كامل وارد كنيد.
– در اين شركت ها بايد تمامي سرمايه را به صورت يكجا پرداخت كنيد، حال اين سرمايه نقدي باشد و يا غير نقدي فرقي ندارد، ولي مهم اين است كه تمام سرمايه بايد به صورت يكجا پرداخته شود. اگر اين سرمايه را پرداخت نكنيد شركت شما از اعتبار ساقط مي شود و آن را منحل مي كنند، چرا كه شركت هاي مسئوليت محدود مانند شركت هاي سهامي نمي باشند كه بتوانند نيمي از سرمايه را پرداخت نكنند.
– پس از اينكه تمامي مراحل شركت مسئوليت محدود را انجام داديد بايد آنها را در اداره ثبت شركت ها به ثبت برسانيد. در نامگذاري شركت بايد دقت داشته باشيد كه نام هيچ يك از اعضا نبايد روي شركت باشد، چرا كه در اين صورت شركت بايد از قوانين شركت هاي تضامني پيروي كند. بر اين اساس بايد براي نامگذاري شركت خود بسيار دقت داشته باشيد كه بهترين نام را براي آن انتخاب كنيد. شما پيش از اينكه نام شركت خود را انتخاب كنيد بايد اطلاعات مربوط به نامگذاري شركت را به خوبي مطالعه كنيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۹:۵۲ توسط:vije موضوع:

سامانه ثبت شركتها

سامانه ثبت شركتها

سامانه ثبت شركتها يكي از سامانه هايي مهمي باشد كه بسياري از افرادي كه مي خواهند شركت خود را ثبت كنند بايد به اين سامانه مراجعه كنند. شما با مراجعه كردن به سامانه ثبت شركتها به خوبي مي توانيد متوجه شويد كه براي ثبت شركت خود به چه مداركي نياز داريد و بايد چه مداركي را به اداره ثبت به صورت حضوري تحويل دهيد. زماني كه برخي از افراد تصميم مي گيرند يك فعاليت تجاري را شروع كنند بايد با يكديگر مشاركت داشته بشند و اين مشاركت خود را در سامانه ثبت شركتها ثبت نمايند. تمامي مراحل ثبت شركت ها قوانين خاصي دارد و شما بايد به خوبي با اين قوانين آشنايي داشته باشيد.

به دستور ماده ۲ كه در قانون ثبت شركت ها وجود دارد، تمامي شركت هاي ايراني بايد به سامانه ثبت شركتها مراجعه كنند و شركت خود را به ثبت برسانند، در صورتي كه ثبت شركت خود را به درستي انجام ندهند با ثبت شركت آنها موافقت نمي شود و آن را باطل مي كنند. طبق دستور العملي كه از سازمان اداره ثبت بيان شده است و از آنجايي كه بسياري از فعاليت ها به صورت اينترنتي انجام مي شود،

افراد بيد براي ثبت شركت خود به سامانه ثبت شركتها مراجعه كنند و شركت خود را ثبت نمايند. بسياري از افراد به خوبي نمي دانند كه در اين سامانه چگونه بايد شركت خود را ثبت كنند و به همين دليل امكان دارد با مشكل مواجه شوند، براي اينكه با ثبت شركت در اين سامانه آشنايي كاملي داشته باشيد در ادامه تمامي مراحل آن را بيان مي كنيم.

سامانه ثبت شركتها

سامانه ثبت شركتها

مراحل ثبت شركت در سامانه ثبت شركتها :

همانطوري كه بيان كرديم افراد براي اينكه شركت خود را ثبت كنند بايد به سامانه ثبت شركتها مراجعه كنند و ثبت شركت خود را به آساني انجام دهند. مراحلي كه در اين سامانه بايد انجام دهيد عبارتند از :

 1. تكميل اطلاعات متقاضي :

اولين مرحله اي كه هنگام ورود به سامانه ثبت شركتها بايد طي كنيد و اين مرحله بسيار اهميت دارد اين است كه، به قسمت پذيرش درخواست برويد و نوع شركتي را كه مي خواهيد ثبت نماييد را وارد نماييد. بعد از آن بايد اطلاعات شخصي خود مانند نام و نام خانوادگي، شماره تلفن، شماره ملي و… را وارد كنيد، دقت داشته باشيد در صورتي كه ايراني نيستيد بايد شماره گذرنامه خود را وارد نماييد. سمت متقاض را بايد به طور كامل وارد كنيد و بد از آن تمامي اطلاعاتي ار كه وارد كرده ايد را تاييد نماييد.

 1. تكميل اطلاعات نام و اطلاعات شخص حقوقي :

يكي از مهمترين مراحل و در واقع اساسي ترين مراحل كه بسيار اهميت دارد و بايد در اين مورد اطلاعات كافي داشته باشيد اين است كه نام شركت را در سامانه ثبت شركتها وارد نماييد. براي انتخاب كردن نام شركت دستورالعمل هاي خاصي وجود دار كه تمامي آنها را بايد به خوبي دنبال كنيد. دقت داشته باشيد كه نام شركت شما بايد مرتبط با حوزه فعاليتي شركت شما باشد.

نام شركت بايد معناي خاصي داشته باشد و با فرهنگ اسلام به طور كامل مطابقت داشته باشد، همچنين دقت داشته باشيد كه نام انتخابي شما سابقه اي نداشته باشد. بعد از اينكه تمامي اين شرايط را رعايت كرديد بايد ۵ نام را به ترتيب اولويت وارد كنيد، دقت داشته باشيد كه اگر با نام او شما موافقت نشود با ديگر نام ها هم موافقت نمي شود. اگر با نام انتخابي شما موافقت گردد به شما كد رهگيري داده مي شود كه بايد آن را يادداشت كنيد تا از آن در مراحل بعدي استفاده كنيد.

سامانه ثبت شركتها

سامانه ثبت شركتها

 1. انتخاب موضوع و تعيين مدت فعاليت :

يكي ديگر از مهمترين مراحلي كه در سامانه ثبت شركتها وجود دارد اين است كه نوع فعاليت شركت خود را مشخص كنيد، در واقع بايد بدانيد هدف اصلي ثبت شركت فعاليتي مي باشد كه در آن مي خواهد انجام شود. هدف و موضوع اصلي شركت تمامي برنامه هاي شركت را جهت دهي مي كند. دقت داشته باشيد كه موضوع شركت بايد امري انتفاعي باشد ولي به هيچ عنوان نبايد با نظم عمومي و قانون مخالفت داشته باشد. به عنوان مثال بيد بانيد شركتي كه مي خواهد براي اداره قمارخانه تاسيس شود نامشروع است و اجازه ثبت ندارد.

يكي از نكاتي كه در اين مرحله از سامانه ثبت شركتها اهميت دارد و بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه اگر موضوع فعاليت شما در شركت نياز به دريافت مجوز از سازمان ها و يا ارگان هاي خاصي دارد بايد قبل از اينكه ثبت شركت را شروع كنيد آن مجوز را دريافت نماييد و در اين صفحه مرجع مربوطه به مجوز گرفته شده و شماره و تاريخ دريافت آن مجوز را وارد كنيد. نكته ديگري كه در اين مرحله از سامانه ثبت شركتها اهميت دارد و بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه مدت فعاليت در شركت تجاري را معلوم كنيد. در برخي از شركت هايي كه تجاري هستند شركت ها براي مدت محدود و يا نامحدود تشكيل مي شوند.

 1. اطلاعات مركز اصلي :

در اين مرحله از سامانه ثبت شركتها بايد تمامي اطلاعات مركز اصلي را وارد كنيد. در واقع تمامي مداركي كه از طرف اداره ثبت شركت براي شما ارسال مي شود به اين نشاني كه شما وارد كرده ايد ارسال مي شود. بر اين اساس بايد دقت داشته باشيد كه آدرس شركت خود را به درستي وارد نماييد.

سامانه ثبت شركتها

سامانه ثبت شركتها

 1. سرمايه شركت حقوقي :

در اين مرحله شما بايد در سامانه ثبت شركتها سرمايه شخص حقوقي را از فهرست انتخاب كنيد، برخي از اين سرمايه هاي نقدي و غير نقدي هستند كه شما بايد نوع آن را مشخص نماييد كه هر سهم چه ميزان است.

 1. اشخاص :

در اين صفحه مشخصات شخصي تمامي افرادي كه شريك شركت هستند مانند نام و نام خانوادگي، شماره شناسنامه، شماره ملي، آدرس پستي، شماره تماس و … را بايد وارد كنيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۴:۳۷ توسط:vije موضوع:

سازمان ثبت شركتها

سازمان ثبت شركتها

سازمان ثبت شركتها يكي از سازمان هاي بسيار مهم مي باشد كه بسياري از افراد براي ثبت شركت خود بايد به اين سازمان مراجعه كنند. زماني كه افراد تصميم مي گيرند يك فعاليت تجاري را شروع كنند بايد با مشاركت با يكديگر تمامي شرايط آن را مهيا نمايند تا كارها به بهترين نحو ممكن انجام شود. سازمان ثبت شركتها اولين قدمي است كه افراد بايد براي ثبت شركت خود به اين سازمان بروند و با روش ها و مراحلي كه در اين سازمان براي ثبت شركت انجام مي شود آشنايي هاي لازم را به دست آورند. بر اساس قوانين كه وجود دارد تمامي شركت ها براي اينكه به فعاليت خود ادامه بدهند بايد به سازمان ثبت شركتها مراجعه كنند و شركت خود را به ثبت برسانند در غير اين صورت شركت آنها اجازه فعاليت ندارد.

شما براي اينكه به سازمان ثبت شركتها برويد بايد تمامي مدارك خواسته شده از شما را به اين سازمان ببريد. امروزه از آنجايي كه تمامي فعاليت هاي انسان ها از طريق اينترنت انجام مي شود شما مي توانيد براي ثبت شركت خود به سامانه اينترنتي ثبت شركت ها مراجعه كنيد و تمامي مدارك خواسته شده را به آنها تحويل دهيد تا با ثبت شركت شما موافقت كنند. بنابراين بايد بدانيد كه ديگري نيازي نيست به صورت حضوري به سازمان ثبت شركتها مراجعه كنيد و شركت خود را ثبت نماييد، بلكه مي توانيد به صورت اينترنتي تمام كارهاي خود را انجام دهيد. البته شما بايد در ابتدا نوع شركت خود را مشخص كنيد و سپس اقدامات لازم براي ثبت آن را انجام دهيد. هر يك از شركت ها براي ثبت به مدارك گوناگوني نياز دارند كه آنها را بايد به سازمان ثبت شركتها تحويل دهيد. براي آشنايي بيشتر شما برخي از اين شركت ها و مداركي را كه بايد به آنها تحويل دهيد را معرفي مي كنيم.

سازمان ثبت شركتها

سازمان ثبت شركتها

مراحل مورد نياز براي ثبت شركت هاي مختلف در سازمان ثبت شركتها :

همانطوري كه بيان كرديم براي ثبت هر يك از شركت ها بايد مراحل و مدارك مختلفي را به سازمان ثبت شركتها ارائه دهيد، براي اينكه با اين مراحل و برخي از شركت ها آشنايي بيشتري داشته باشيد برخي از آنها را در ادامه معرفي مي كنيم.

مراحل ثبت شركت سهامي عام :

يكي از شركت ها بسيار مهم كه بايد مدارك مورد نياز ثبت اين شركت را به سازمان ثبت شركتها تحويل دهيد شركت سهامي عام مي باشد. براي تاسيس اين شركت حداقل شركا بايد ۵ نفر باشند و حداقل سرمايه اي كه بايد براي تاسيس شركت وجود داشته باشد ۵ ميليون ريال است. مسئوليتي كه هر كي از شركاء در اين شركت دارند به ميزان سرمايه اي مي باشد كه براي تاسيس شركت در شركت گذاشته اند. اين نوع از شركت ها خود به دو نوع ديگر هم تقسيم مي شوند كه يكي از آنها سهامي خاص و ديگري با مسئوليت محدود مي باشد.

در شركت هاي سهامي خاص حداقل شركاء بايد ۳ نفر باشد و حداقل مبلغي را كه بايد براي سرمايه شركت در ميان بگذارند يك ميليون ريال است. اعضاي هيئت مديره در اين شركت كمتر از ۳ نفر نبايد باشد. مسئوليت هر يك از آنها به ميزان سرمايه اي كه در شركت گذاشته اند بستگي بسياري دارد.

شركت هاي با مسئوليت محدود يكي ديگر از زير مجموعه هاي شركت سهامي عام مي باشد كه آنها براي ثبت شركت خود در سازمان ثبت شركتها بايد بدانند كه حداقل شركاء ۲ نفر است و براي گذاشتن سرمايه در شركت هيچ گونه محدوديتي ندارند، در واقع به همين دليل بسياري از افراد اين شركت را به ثبت ميرسانند. اين شركت مي تواند بيشتر از يك مدير داشته باشد ولي مسئوليت هر يك از آنها به ميزان سرمايه اي كه در شركت گذاشته اند بستگي دارد.

سازمان ثبت شركتها

سازمان ثبت شركتها

 1. مراحل ثبت شركت تضامني :

يكي ديگر از شركت هايي كه پيش از مراجعه به سازمان ثبت شركتها بايد اطلاعات خاصي داشته باشد و با آگاهي از اين اطلاعات به اين سازمان مراجعه كند شركت تضامني مي باشد. اين شركت براي ثبت بايد حداقل ۲ شريك داشته باشد و در گذاشتن سرمايه هيچ گونه محدوديتي ندارد، ميزان مسئوليت هر يك از افرادي كه در اين شركت فعاليت مي كنند نامحدود مي باشد و به ميزان سرمايه بستگي ندارد، در واقع بايد بدانيد هر يك از شركاء در اين شركت مسئوليت كاملي دارند. شما براي ثبت اين شركت بايد به سازمان ثبت شركتها مراجعه كنيد و تمامي قوانين آن را مطالعه نماييد.

 1. مراحل ثبت شركت مختلط غير سهامي :

يكي ديگر از شركت هايي كه بايد براي ثبت به سازمان ثبت شركتها مراجعه كند شركت هاي مختلط غير سهامي مي باشد. يكي از ويژگي هاي اين شركت كه موجب شده است با شركت هاي ديگر تفاوت داشته باشد اين است كه تشكيل شدن آن با شركاي غير سهامي . چند نفر شريك انجام مي شود. مدير اين شركت ۱ يا بيشتر از يك نفر هم مي تواند باشد، مسئوليت هر يك از شركاي غير سهامي در اين شركت به ميزان سرمايه اي كه در شركت گذاشته اند بستگي دارد، ولي مسئوليت ضامن هاي شركت نامحدود است. شركت تعاوني يكي از شركت هاي زير مجموعه اين نوع از شركت ها به شمار مي رود.

براي ثبت شركت تعاوني در سازمان ثبت شركتها بايد دقت داشته باشد كه حداقل شركاء بايد ۷ نفر باشند و هيئت مديره آن هم از ۳ نفر الي ۷ نفر تشكيل مي شود. مسئوليتي كه هر يك از افراد در اين شركت بر عهده دارند به ميزان سرمايه اي كه در شركت گذاشته اند بستگي دارد.

سازمان ثبت شركتها

بر اين اساس بايد بدانيد كه براي ثبت هر يك از اين شركت هايي كه در بالا بيان كردي بايد قوانين مشخصي را رعايت كنيد و تمامي مداركي را كه اين شركت ها براي ثبت نياز دارند را به سازمان ثبت شركتها به صورت اينترنتي و يا حضوري تحويل دهيد تا با ثبت شركت شما موافقت شود

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۱:۰۹ توسط:vije موضوع:

قوانين ثبت شركت ۹۸

قوانين ثبت شركت ۹۸

قوانين ثبت شركت ۹۸

شما براي ثبت شركت بايد در مورد قوانين ثبت شركت اطلاعات كافي داشته باشد و سپس اقدام به ثبت شركت خودتان نماييد. به طور كلي تمامي شركت ها داراي قوانين ثبت شركت ۹۸ مي باشند كه شما بايد با تمامي اين قوانين آشنايي هاي لازم را داشته باشيد، در غير اين صورت با فعاليت شركت شما موافقت نمي شود و بدون شك شما در اداره شرمت خودتان با مشكلات بسياري مواجه خواهيد شد، بر اين اساس بايد به خوبي با اين قوانين آشنايي داشته باشيد و بعد از آن اقدام به ثبت شركت نماييد. بسياري از افراد با اين قوانين آشنايي ندارند و به همين دليل در ادامه برخي از مهمترين آنها را كه به صورت كلي بايد رعايت كنيد ا نام مي بريم تا آشنايي شما در اين مورد بيشتر شود.

معرفي قوانين ثبت شركت ۹۸ :

همانطوري كه باين نموديم و متوجه شديد بايد براي ثبت شركت با قوانين ثبت شركت ۹۸ آشنايي كاملي داشته باشيد و اطلاعات خود را در اين زمينه بيشتر كنيد. برخي از مهمترين و اساسي ترين قوانين ثبت شركت ۹۸ عبارتند از :

قوانين ثبت شركت 98

قوانين ثبت شركت ۹۸

 1. هر شركت ايراني كه در ايران ثبت مي شود و مركز اصلي آن ايران است به عنوان يكي از شركت هاي ايراني شناخته مي شود.
 2. هر يك از شركت هاي ايراني كه در قانون تجارت قرار مي گيرند بايد براي ثبت شركت خود اقدام نمايند، در غير اين صورت بدون شك از ادامه فعاليت آنها جلوگيري مي شود و فعاليت آن را باطل مي كنند. بنابراين اگر تاكنون اقدام به ثبت شركت خود نكرده ايد هرچه زودتر بايد مراحل قانوني آن را طي كنيد تا دچار مشكل نشويد.
 3. يكي از مهمترين قوانين ثبت شركت ۹۸ كه در مورد شركت هاي خارجي وجود دارد و بايد به آن بسيار دقت داشته باشيد اين است كه، هر يك از شركت هاي خارجي كه بخواهد با شركت ايراني مبادرت داشته باشد بايد در مملكت اصلي خود كه در آن فعاليت مي كند به عنوان يكي از شركت هاي قانوني و ثبت شده به شمار رود، و همچنين بايد در اداره ثبت اسناد تهران هم اين شركت به ثبت برسد تا بتواند با شركت ايراني مبادرت كند.
 4. هر يك از شركت هاي خارجي كه در تاريخ اجراي قوانين ثبت شركت ۹۸ در ايران مشغول به فعاليت شده اند بايد به مدت چهار ماه براي ثبت شركت خو سريعا اقدام كنند، در غير اين صورت از ادامه فعاليت آنها جلوگيري مي شود. اگر اين مدت براي ثبت شركت خارجي كافي نباشد مي تواند از دادگاه تقاضا نمايد ملت آن را بيشتر كند كه دادگاه مدت آن را ۶ ماهه مشخص مي كند. دقت داشته باشيد كه در اين ۶ ماه به طور حتم بايد براي ثبت شركت خود اقدام كنيد در غير اين صورت به هيچ عنوان ديگر به شما اجازه فعاليت نخواهند داد.

قوانين ثبت شركتها

قوانين ثبت شركت ۹۸

 1. برخي از اشخاصي كه به عنوان يك از نمايندگان شعبه شركت هاي خارجي در ايران با شركت هاي ايراني مبادرت دارند بايد طبق قوانين ثبت شركت ۹۸ بايد هويت شركت خود را به ثبت برسانند. اگر براي ثبت شركت اقامي نكنند و در تاريخ معين شده در دادگاه حضور نيابند بايد به تعداد هر روزي كه تاخير داشته اند پنجاه هزار تومان جريمه پرداخت نمايند و اگر سه ماه از درخواست دادگاه بگذرد ولي هنوز آنها اقدام به ثبت نكنند به طور كلي از فعاليت در كشور ايران محروم مي شوند و ديگر اجازه ندارند با شركت هاي ايراني مبادرت داشته باشند، چرا كه فعاليت آنها مجاز و قانوني نمي باشد و به قوانين ثبت شركت ۹۸ در كشور ايران اهميت نداده اند.
 2. اگر برخي از شركت هاي خارجي در ايران فعاليت هاي تجاري داشته باشند و فعاليت آنها داراي مجوزهاي معلوم و منظمي باشد به راحتي مي توانند به فعاليت خود ادامه دهند ولي آنها بايد طبق قوانين ثبت شركت ۹۸ به دادگاه ثبت شركت ها مراجعه كنند و مدارك قانوني خود را تحويل دهند، اگر آنها اين كار را انجام ندهند به ازاي هر يك روز تاخير خود در دادگاه جريمه مي شوند و بايد جريمه نقدي خود را به طور حتم پرداخت كنند، ولي آنها از اجازه فعاليت در كشور ايران محروم نمي شوند و از فعاليت آنها جلوگيري نمي گردد.
 3. هرگونه تغييراتي كه در مورد نمايندگان و مديران شركت انجام مي شود طبق قوانين ثبت شركت ۹۸ بايد به اداره ثبت اسناد به صورت كتبي اطلاع داده شود، تا زماني كه آنها اين اطلاع را به اداره ثبت اسناد ندهند بايد از فعاليت هاي خود جلوگيري كنند و بعد از اينكه اطلاع در مورد تغييرات را به اداره دادند فعاليت هاي خود را شروع كنند.

قوانين ثبت شركتها

قوانين ثبت شركت ۹۸

 1. شركت هاي بيمه چه ايراني باشند و يا خارجي باشند بايد از نظام نامه هايي كه در وزارت عدليه وجود دارد به درستي پيروي كنند. قبول كردن ثبت شركت ها بستگي به رعايت مقرراتي دارد كه در اين نظام نامه ها بيان شده است. بنابراين در واقع بايد بدانيد بر اساس قوانين ثبت شركت ۹۸ شما بايد به خوبي از نظام نامه هاي موجود در اداره اطلاعات كافي داشته باشيد و سپس اقدام به ثبت شركت خود كنيد.
 2. براي اينكه به خوبي با قوانين اظهارنامه ها آشنايي داشته باشيد وزارت هاي مربوط به اين اظهارنامه ها قوانين خود را به شما عرضه مي كنند تا شما به خوبي با آنها آشنا شويد. اشخاصي كه بايد اظهارنامه هاي شركت خود را به ثبت برسانند بر اساس قوانين ثبت شركت ۹۸ بايد به خوبي با اين اظهارنامه ها آشنايي داشته باشند. بر اين اساس بايد در مورد اين اظهارنامه اطلاعات كاملي داشته باشيد چرا كه در برخي از مواقع ديگر بدون شك به آنها نياز خواهيد داشت.

اگر با قوانين ثبت شركت ۹۸ آشنايي كاملي داشته باشيد به راحتي مي توانيد شركت خود را به ثبت برسانيد در در مراحل ثبت شركت با مشكلي مواجه نخواهيد شد. دقت داشته باشيد كه مدارك خود را هم بايد به درستي ارائه دهيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۰:۳۴ توسط:vije موضوع:

سايت ثبت شركت

سايت ثبت شركت

سايت ثبت شركت يكي از سايت هاي اينترنتي مي باشد كه شما بايد براي ثبت شركت خود به اين سايت مراجعه كنيد. در واقع بايد بدانيد مراجعه كردن شما به سايت ثبت شركت به اين معني مي باشد كه قرارداد تجاري بين افراد حقوقي و حقيقي را مي بنديد تا آنها در چارچوب مشخصي كه در قوانين و مقررات وجود دارد عمل نمايند. به موجب قانون ۱۹۵ كه در قانون تجارت تعريف شده است بايد بدانيد كه مراجعه كردن به سايت ثبت شركت الزامي مي باشد و شما بايد تمامي مدارك و اسنادي را كه اداره ثبت از شما مي خواهد را فراهم كنيد و به اداره تحويل دهيد.

بر اين اساس با توجه به الزامي بودن ثبت شركت ها بايد با سايت ثبت شركت آشنايي كاملي داشته باشيد تا به راحتي بتوانيد شركت خود را ثبت نماييد. هر فردي با هر نوع شركتي كه داشته باشد بايد براي ثبت شركت خود به سايت ثبت شركت مراجعه كند تا از اين طريق تمامي مراحل قانوني ثبت كردن شركت او انجام شود. ثبت كردن شركت در اين سايت اهميت بسياري دارد كه براي آشنايي بيشتر شما هر يك از آنها را به ترتيب بيان مي كنيم.

سايت ثبت شركت

سايت ثبت شركت

اهميت ثبت شركت در سايت ثبت شركت :

همانطوري كه بيان كرديم ثبت نمودن شركت در سايت ثبت شركت داراي اهميت بسياري مي باشد كه آنها عبارتند از :

 1. يكي از مهمترين مواردي كه در ثبت كردن شركت اهميت دارد اين است كه شما با انجام اين كار اعتبار خاصي به شركت خود مي بخشيد و به همين دليل افراد بسياري براي همكاري كردن با شما اشتياق پيدا مي كنند.
 2. يكي از نكاتي كه بسيار مهم مي باشد اين است كه ثبت كردن شركت به نوعي رسيدگي به شمار مي رود كه متصديان مخصوصي اين امر را انجام مي دهند تا بر اين اساس مشخص كنند كه آيا در ثبت شركت اين فرد دقت هاي لازم رعايت شده و مقررات را رعايت كرده اند يا نكرده اند.
 3. شما با مراجعه كردن به سايت ثبت شركت بايد بر اساس سرمايه اي كه در شركت وجود دارد و هر يك از افراد هر ميزاني كه سرمايه گذاشته اند مسئوليت آنها را مشخص نماييد. برخي از افراد سرمايه بيشتري براي تاسيس شركت گذاشته اند كه آنها بدون شك مسئوليت بيشتري را در شركت دارند، ولي برخي از افرادي كه سهم كمتري دارند با اينكه در هيئت مديره حضور دارند مسئوليت زيادي را بر عهده نخواهند داشت. شما اگر به سايت ثبت شركت مراجعه كنيد تمامي اين موارد را براي شما بيان كرده است و شما مي توانيد آنها را به صورت اينترنتي ثبت كنيد.
 4. يكي ديگر از مواردي كه در ثبت شركت بسيار اهميت دارد اين است كه، قراردادهاي شركت بسيار رسمي تر مي شود و به همين دليل هيچ فردي بعدها نمي تواند ايراداتي را بر روي آن قراردادها بگذارد. به طور كلي بايد بدانيد كه ثبت كردن شركت اهميت بسياري دارد و شما بايد به امر توجه بسياري داشته باشيد تا به بهترين نحو ممكن شركت خود را ثبت كنيد.

سايت ثبت شركت

چه افرادي مي توانند به سايت ثبت شركت مراجعه كنند و ثبت شركت خود را انجام دهند ؟

شما بايد به خوبي بدانيد كه چه افرادي مي توانند براي ثبت شركت خود به سايت ثبت شركت مراجعه كنند تا ثبت شركتشان را انجام دهند. اين دسته از افراد عبارتند از :

 1. تمامي اشخاص حقوقي و حقيقي چه ايراني باشند و چه ايراني نباشند مي توانند به سايت ثبت شركت مراجعه كنند و براي ثبت شركت خود اقدام نمايند.
 2. برخي از افرادي كه سوء پيشينه دارند بر اين باور مي باشند كه نمي توانند در ثبت كردن شركت دخلي باشند، در واقع اين دسته از افراد بايد بدانند كه هيچ مانعي براي ثبت شركت ندارند ولي تنها نبايد جزء هيئت مديره، بازرسين و يا مديرعامل باشند.
 3. برخي از افرادي كه خارجي هستند مي توانند بدون اينكه شريك ايراني داشته باشند شركت خود را به راحتي ثبت كنند و به طور ۱۰۰ درصد مالكيت شركت را به نام خودشان ثبت كنند.
 4. گاهي اوقات چندين شركت مي توانند بدون اينكه اشخاص حقيقي و حقوقي داشته باشند به صورت مستقل ثبت شوند. از آنجايي كه كشور ايران به دنبال ايجاد اشتغال مي باشد، سعي كرده است كه اين شرايط را به راحتي فراهم كند. تنها نكته اي كه اهميت دارد و بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه تمامي مدارك خود را بايد آماده كنيد و به اداره ثبت ببريد، بعد از انجام اين مراحل بايد به سايت ثبت شركت مراجعه كرده و ادامه ثبت شركت مستقل خود را انجام دهيد.

سايت ثبت شركت

سايت ثبت شركت

قوانين سايت ثبت شركت :

شما با مراجعه كردن به سايت ثبت شركت مي توانيد برخي از قوانين كه در مورد ثبت شركت وجود دارد را مطالعه كنيد و پيش از اينكه اقدام به ثبت شركت خود نماييد با اين قوانين آشنايي كاملي داشته باشيد. اين قوانين عبارتند از :

 1. هر يك از شركت هايي كه در ايران تشكيل مي شوند و مركز اصلي آن ايران مي باشد به عنوان يكي از شركت هاي ايراني شناخته مي شود.
 2. برخي از شركت هايي كه در خارج از كشور فعاليت دارند و مي خواهند در كشور ايران هم فعاليت داشته باشند بايد به سايت ثبت شركت مراجعه نموده و تمامي مدارك خود را به اداره ثبت اسناد تهران برسانند تا ثبت شود. براي اينكه اين دسته از شركت ها در ايران ثبت شوند از مراجع قانوني به فرد متقاضي اطلاع داده مي شود كه براي ثبت آن به دادگاه برود تا ادامه مراحل ثبت خود را انجام دهد.

۳٫ شركت هاي ايراني و شركت هاي خارجي حق الثبت جداگانه دارند و هزينه هر يك از آنها با ديگري تا حدودي متفاوت است كه از شما براي ثبت كردن شركت دريافت مي گردد. تمامي اطلاعات در مورد هزينه ثبت شركت ها در سايت ثبت شركت وجود دارد

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۱۱ توسط:vije موضوع:

مدارك ثبت شركت تعاوني

مدارك ثبت شركت تعاوني

مدارك ثبت شركت تعاوني :

شما براي ثبت شركت تعاوني به يكي از نكاتي كه بايد توجه داشته باشيد ئ در اين مورد اطلاعات خود را بيشتر كنيد اين است كه، شركت يك انجمن مستقل و ثبت شده مي باشد و افراد تشكيل دهنده اين شركت كاملا به صورت داوطلبانه براي اينكه به نيازهاي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي خود برسند و همچنين كسب مشتري براي خدمات دهي خود داشته باشند با يكديگر متحد شده اند. افرادي كه براي ثبت شركت تعاوني اقدام مي نمايند بايد سرمايه اي را كه براي تاسيس شركت مي گذارند به طور مساوي باشد و تمامي اصول و قوانين بين المللي ثبت شركت تعاوني را مطالعه كنند و آنها را بپذيرند.

مدارك ثبت شركت تعاوني

مدارك ثبت شركت تعاوني

اهداف ثبت شركت تعاوني :

براي ثبت شركت تعاوني اهداف بسياري دنبال مي شود كه اين اهداف عبارتند از :

 1. يكي از مهمترين اهدافي كه در ثبت شركت تعاوني وجود دارد،ايجاد نمودن شرايطي كه امكانات كار براي افرادي كه شغل ندارند را فراهم مي كند تا آنها در شغل مورد نظر خود مشغول به كار شوند.
 2. فراهم كردن و قرار دادن وسيله هاي كار در اختيار افرادي كه توانايي كار كردن دارند ولي قدرت خريد آن وسيله ها را ندارند.
 3. يكي ديگر از اهداف مهم اين شركت اين است كه به دنبال تحقق اجتماعي مي باشد و از جمع شدن ثروت و املاك در دست افراد و گروهي خاص به طور جدي جلوگيري مي كند.
 4. يكي ديگر از اهداف اين شركت اين است كه، از اينكه دولت تنها كارفرماي مطلق باشد جلوگيري مي نمايد.
 5. مديريت و سرمايه و منابع را در اختيار برخي از افرادي قرار مي دهد كه نيروي كار توانا و مفيد هستند، شركت بعد از اينكه اين منابع را در اختيار آنها قرار داد آنها را تشويق مي نمايد تا براي بهره برداري مستقيم از كار خود تلاش بيشتري كنند.
 6. از احتكار كردن، اضرار، انحصار و عوامل ديگري كه به اقتصاد ضربه سنگيني مي زند جلوگيري مي نمايد.
 7. يكي ديگر از اهداف مهم ثبت شركت تعاوني اين است كه، مشاركت و تعاون عمومي را بين بيشتر مردم توسعه مي دهد و با ماندگار كردن اين مشاركت آن را تحكيم و قدرت مي بخشد.

انواع ثبت شركت تعاوني :

براي ثبت شركت تعاوني بايد دقت داشته باشيد كه مي خواهيد در كدام حيطه فعاليت خود را شروع كنيد، چرا كه هر يك از  شركت هاي تعاوني به انواع گوناگوني تقسيم مي شوند و آنها عبارتند از :

مدارك ثبت شركت تعاوني

مدارك ثبت شركت تعاوني

 1. شركت تعاوني كه در وام و اعتبار فعاليت مي كند
 2. شركت تعاوني كه در توليدات محصولات كشاورزي و صنعتي فعاليت مي كند.
 3. شركت تعاوني كه در ساختمان مسكن فعاليت دارد.
 4. شركت تعاوني كه در مصرف فعاليت دارد.
 5. شركت تعاوني كه در بيمه محصولات و حيوانات فعاليت دارد.
 6. شركت تعاوني كه در موسسات توليدي و نمايندگي كارخانجات فعاليت دارد.

مدارك ثبت شركت تعاوني  :

همانطوري كه مي دانيد شما براي ثبت كردن تمامي شركت ها بايد مدارك خاصي را تحويل اداره ثبت دهيد كه براي ثبت شركت تعاوني هم بايد مدارك خود را تحويل دهيد. اين مدارك عبارتند از :

 1. تمامي اعضاي هيئت مديره ملزم هستند گواهي عدم سوء سابقه خود را ارائه دهند.
 2. تصوير روزنامه رسمي كه آگهي ثبت شركت تعاوني خود را انجام داده ايد را بايد با آخرين تغييرات در آن وارد كنيد و تحويل اداره ثبت دهيد.
 3. يكي از مداركي كه بسيار اهميت دارد و بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه، دو نسخه تقاضانامه دريافت كنيد و براي اينكه شركت خود را به ثبت برسانيد فرم را تكميل كنيد و تحويل دهيد.
 4. دو برگ اساسنامه شركت يكي ديگر از مدارك مهم مي باشد كه آن را بايد دريافت نموده و به امضاي تمام سهامداران برسانيد، پس از آن مهر شركت را در آن وارد نموده و تحويل دهيد.
 5. تمامي هزينه هاي ثبت شركت تعاوني را بايد پرداخت كنيد و رسيد آن را به اداره ثبت شركت ها تحويل دهيد.
 6. هيئت مديره يكي از وظايفي كه دارد اين است كه بايد سهامداران را به عنوان اينكه اشخاصي حقيقي نيستند تاييد نمايد، تا شركت در اداره ثبت به عنوان دولتي بودن ثبت نشود.
  ۷٫ دو جلد شركت نامه شركت را بايد دريافت كنيد.
 7. دو نسخه از صورتجلسه مجمع عمومي هيئت مديره يكي ديگر از دارك بسيار مهم مي باشد كه آن را بايد دريافت نماييد و آن را به امضاي تمامي مديران و سهامداران كه تاييد شده اند برسانيد.
 8. تمامي مدارك هويتي از جمله، شناسنامه و كارت ملي بايد ارائه گردد، اگر مي خواهيد كپي اين مدارك را تحويل دهيد بايد دقت داشته باشيد كه كپي اين مدارك بايد برابر با اصل باشد.

مدارك ثبت شركت تعاوني

مدارك ثبت شركت تعاوني

مراحل ثبت شركت تعاوني :

براي ثبت شركت تعاوني بايد مراحلي را طي كنيد كه اين مراحل عبارتند از :

 1. افرادي كه براي ثبت شركت تعاوني اقدام كرده اند در ابتدا بايد كليه مدارك ثبت شركت خود را به اداره ثبت شركت ها تحويل دهند.
 2. بعد از اينكه هزينه هاي ثبت شركت را پرداخت نموديد بايد رسيد پرداخت آن را به قسمت حسابداري شركت تحويل دهيد. همچنين دقت داشته باشيد يكي از مداركي را كه حتما بايد هنگام پرداخت رسيد ارائه دهيد، نام هاي درخواستي شما مي باشد كه بايد براي ثبت شركت خود آنها را به صورت اولويت بندي شده از قبل آماده كنيد و تحويل دهد.
 3. بعد از اينكه مدارك خود را تحويل داديد، كارشناس مربوطه تمامي مدارك تحويل داده شده را بررسي مي كند و اگر نقص و مشكلي در آنها وجود نداشت، مدارك را به كاربران كامپيوتري تحويل مي دهد.
 4. تمامي مدارك و اسنادي كه مربوط به ثبت شركت تعاوني مي باشد در سيستم وارد مي شود و در صورتي كه لازم باشد فرد متقاضي مي تواند وارد سيستمي كه مربوط به درخواست خودش مي باشد شود و اقدامات ديگر خود را انجام دهد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۶:۵۸ توسط:vije موضوع:

هزينه ثبت شركت

هزينه ثبت شركت

هزينه ثبت شركت  :پارامتري است كه موارد و موضوعات مختلفي بر روي آن تاثيرگذار است و به پارامترهاي زيادي در نوع خود بستگي دارد كه در هر كدام از اين موضوعات و موارد مي توانند تاثيرات زيادي در هزينه ثبت شركت بگذارند. به عنوان مثال براي آنكه بخواهيم يك شركت از نوع سهامي خاص با مسئوليت محدود ثبت كنيم حداقل سرمايه اي كه به آن احتياج داريم مبلغ يك ميليون ريال مي باشد اما هر چقدر ميزان سرمايه بالاتر باشد  متفاوت بوده و بر روي آن تاثير گذار خواهد بود.در حالت كلي هر يك از انواع مختلف شركت هايي كه در كشور عزيزمان قابل ثبت هستند هزينه ثبت شركت مخصوص به خود را داشته هزينه جدايي را مي طلبند. در صورتي كه قصد ثبت شركت را داشته و مي خواهيد در مورد هزينه ثبت شركت اطلاعات مناسب به كسب كنيد با ما در ادامه مقاله همراه باشيد:

هزينه ثبت شركت

قسمتهاي مختلف هزينه ثبت شركت

در حالت كلي زماني كه ما قصد ثبت شركت را داريم بحث هزينه ثبت شركت پيش مي‌آيد و دو قسمت اصلي پيش روي ما خواهد بود اولين قسمت از هزينه شركت مربوط به هزينه‌هاي واريزي مي باشد كه به اداره مربوطه يعني اداره ثبت شركتها به عنوان هزينه هاي دولتي پرداخت مي گردد و در نهايت هزينه ثبت شركت حق الزحمه مي باشد كه وكيل شركت به عنوان دستمزد آن را دريافت مي نمايد.

كليه هزينه ثبت شركت 

از مواردي كه در بحث هزينه ثبت شركت وجود دارد هزينه مربوط به تعيين نام شركت مي باشد كه به عنوان مهمترين و اصلي‌ترين بخش‌هاي آن به حساب مي آيد. لازم است تا حداكثر ۵ نام مناسب براي شركت مورد نظر انتخاب گردد كه حتما همه اسم ها بايد از سيلاب بيشتر باشند و به معناي آنها كاملا فارسي باشد. مورد بعدي در هزينه ثبت شركت هزينه تنظيم اساسنامه شركت و اوراق ثبتي مي باشد كه لازم است تا تمامي مدارك به صورت صورتجلسه و اوراق مربوطه تنظيم شده و توسط كارشناسان و وكلاي بخش اداري صورت پذيرد.

هزينه مربوط به هزينه پستي كه در هزينه ثبت شركت وجود دارد كه لازم است تمامي مدارك مورد نظر از طريق باجه پست در شهر مورد نظر اقدام گردد. هزينه بعدي در زمينه هزينه ثبت شركت هزينه حق الثبت مي باشد كه همان ابطال فيش سرمايه مي باشد كه اين مورد براي سرمايه هاي مختلف و شركت‌هاي مختلف رقم متفاوتي خواهد بود.

هزينه هاي مربوط ثبت شركت

در حالت كلي حداقل سرمايه لازم براي ثبت شركت مبلغ يك ميليون ريال بوده و همچنين  در بحث حق الثبت با توجه به سرماي موجود در شركت و به صورت تصاعدي افزايش پيدا مي‌كند. مورد بعدي در زمينه هزينه ثبت شركت مربوط به درج در روزنامه هاي محلي مربوط مي گردد.

در حالت كلي ثبت شركت در دو نوبت وارد روزنامه ها مي گردد كه در ابتدا هزينه مربوط به روزنامه‌هاي محلي و بعد از آن هزينه مربوط به روزنامه رسمي به صورت تمام و كمال توسط متصدي آن شركت پرداخت مي شود. همچنين يكي ديگر از هزينه هاي مربوط به هزينه ثبت شركت اغلب مانند پاكت، پوشه و ديگر متعلقات پرونده مربوط مي‌شود كه بايد آنها نيز به صورت تمام و كمال پرداخت گردند.

هزينه ثبت شركت براي شركت سهامي خاص

زماني كه قصد راه اندازي يك شركت از نوع سهامي خاص را داريم هزينه ثبت شركت براي مبلغ حق وكاله چيزي در حدود ۲۵۰ هزار تومان مي باشد البته يكسري از آنها به هزينه ثبت شركت اضافه مي گردند كه ليست آنها را در پاراگراف قبلي خدمت شما ارائه نموديم. در حالت كلي علاوه بر هزينه‌هاي نام برده شده فردي كه قصد راه اندازي شركت سهامي خاص را دارد در زمينه هزينه ثبت شركت لازم نيست تا هيچ گونه هزينه ديگري پرداخت نمايد.

همچنين هزينه مربوط به تنظيم اساسنامه و هزينه مربوط به حقوق ثبت ۱۲ هزار تومان بابت سرمايه يك ميليون ريالي و اگر سرمايه شركت مبلغ بيشتر باشد اين رقم نيز افزايش پيدا خواهد نمود و همچنين هزينه‌هاي مربوط به حقوق در مبلغ ۱۲۰ هزار تومان و هزينه چاپ در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار مبلغ ۱۷۵ هزار تومان و هزينه پوشه و گيره و پاكت پستي مبلغ ۱۵ هزار تومان و همچنين هزينه مربوط به تعيين نام شركت نيز مبلغ ۴۰ هزار تومان خواهد بود. مورد ديگري كه در زمينه هزينه ثبت شركت و فرد صاحب شركت بايد آن را بپردازد هزينه حق الوكاله مي باشد كه مبلغ آن ۲۵۰ هزار تومان مي باشد.

هزينه ثبت شركت براي يك شركت غير تجاري

در صورتي كه شما قصد راه اندازي يك شركت از غير تجاري را داشته باشيد هزينه ثبت شركت براي مبلغ حق الوكاله ۲۵۰ هزار تومان مي باشد كه همچنين يكسري هزينه‌هاي ديگر نيز مانند هزينه‌هاي درج آگهي روزنامه و غيره نيز به آن اضافه مي گردد.

نكته اي كه بايد به آن توجه كنيم اين موضوع است كه پس از هزينه ثبت شركت براي شركت غير تجاري پرداخت شد و همچنين بعد از ثبت موسسات غير تجاري در اداره ثبت شركتها و دريافت مدارك و اوراق مورد نظر لازم است تمامي مدارك مانند اساسنامه، صورتجلسه و غيره به صورت كاملاً امضا شده و رسمي و مطابق با قانون تجارت دريافت شده و همچنين بايد از طريق انتشار آگهي ثبت شده در روزنامه كثيرالانتشار براي معرفي شركت اقدام نماييم. البته هزينه مربوط به ثبت آگهي در روزنامه هاي رسمي و كثير الانتشار به تعداد كلمات و حروف براي آگهي مورد نظر در نظر گرفته مي‌شود رقم متفاوت خواهد بود.

هزينه ثبت شركت براي يك شركت غير تجاري

ارزان بودن هزينه ثبت شركت

در حالت كلي بايد بگويم زماني كه قصد راه اندازي يك شركت را داريم و بحث هزينه ارزان ثبت شركت پيش مي آيد بايد از خودمان شك كنيم چرا كه هيچ گونه ارزاني بي حكمت نيست. با توجه به اين موضوع به تمامي متقاضيان و افرادي كه خواهان ثبت شركت و پرداخت هزينه ثبت شركت هستند بايد بگويم كه نسبت به هزينه ها حساس باشند و در صورتي كه در نهادها و شركتهاي مختلف براي پرداخت هزينه ثبت شركت با ارزاني مشكوكي مواجه شدند از ادامه همكاري با آنها خودداري كرده و از طريق مراجع ديگر موارد را پيگيري نمايند.

موضوعي كه مشخص است اين موضوع مي باشد كه در صورتي كه يك فرد بخواهد شركت خود را در مدت زمان مناسب به ثبت برساند طبيعتاً بايد هزينه مناسبي نيز بابت هزينه ثبت شركت خود بپردازد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۴:۰۷ توسط:vije موضوع:

ثبت شركت ها

ثبت شركت ها

ثبت شركت ها موجب مي شود كه به شركت شما اعتبار خاصي بخشيده شود و افراد براي اينكه با شما همكاري كنند تمايل بيشتري پيدا مي كنند، بر اين اساس براي ثبت شركت ها هرچه زودتر اقدام كنيد بسيار بهتر است. ثبت كردن شركت ها در واقع نوعي رسيدگي مي باشد كه متصديان امور اين كار را انجام مي دهند تا بر اين اساس متوجه شوند كه آيا در به وجود آمدن اين شركت و شخصيت هاي حقوقي آن دقت هاي لازم انجام شده است و يا اينكه بايد تجديد نظر نمايند. زماني كه ثبت شركت ها به درستي انجام شود، قراردادهايي هم كه بين شركاء منعقد مي شود رسمي و داراي اعتبار است. از اين نظر بايد بدانيد ثبت كردن شركت يكي از مهمترين اموري مي باشد كه بدون شك بايد به آن رسيدگي كنيد.

با توجه به آماري كه ثبت شركت ها در كشور ايران دارد مي توانيم بگوييم كه بسياري از افراد با اين مسئله آشنايي دارند و با حقوق و قوانيني كه در ثبت وجود دارد در ارتباط هستند. ولي به طور كلي اگر مي خواهيد اطلاعات خود را در مورد ثبت شركت ها بيشتر كنيد بايد مطالب بيشتري را در مورد آنها مطالعه نماييد. در ادامه براي اينكه آشنايي شما را با اين مسئله بيشتر كنيم توضيحاتي ار بيان مي كنيم.

نحوه ثبت شركت ها :

شركت ها به انواع گوناگوني تقسيم مي شوند و به همين دليل ثبت شركت ها هم متنوع است. به طور كلي نحوه ثبت شركت ها تقسيم مي شود به موارد زير :

ثبت شركت ها

ثبت شركت ها

الف- شناخت شركت ها :

يكي از موضوعاتي كه در مورد ثبت شركت ها بسيار اهميت دارد و بايد به آن توجه داشته باشيد اين است كه شناخت خود را در مورد نظام حقوقي حاكم بر شركت ها بيشتر كنيد، در واقع بايد بدانيد شناخت شما اولين گام براي تاسيس و ثبت يك شركت به شمار مي رود. زماني كه شما قصد داريد يك شركت را تاسيس كنيد، بايد علاوه بر اينكه شركاي خود را انتخاب مي كنيد نوع فعاليت و مسئوليت هر يك از آنها را هم مشخص كنيد. به طور كلي در ثبت شركت ها مشخصات عمومي بارزي وجود دارد كه آنها عبارتند از :

 1. شركت سهامي عام :

حداقل تعدادي كه در اين شركت بايد با يكديگر شريك باشند ۵ نفر است. كمترين سرمايه اي كه آنها بايد براي تاسيس اين شركت داشته باشند ۵۰۰ هزار تومان مي باشد. مسئوليتي كه هر كي از اعضاي هيئت مديره دارند به ميزان سهمي مي باشد كه در سرمايه اوليه شركت گذاشته اند.

 1. شركت سهامي خاص :

كمترين تعدادي كه در اين شركت بايد با يكديگر شريك باشند ۳ نفر است. كمترين سرمايه اي كه براي تاسيس شركت بايد در شركت بگذارند صد هزار تومان مي باشد. مسئوليت هر يك از اعضاء به ميزان سهمي كه در شركت گذاشته اند بستگي دارد.

ثبت شركت ها

ثبت شركت ها

 1. شركت با مسئوليت محدود :

در بين ثبت شركت ها بايد بدانيد كه براي ثبت شركت با مسئوليت محدود تنها دو نفر هم كافي است كه با يكديگر شريك شوند و هر مقدار سرمايه اي كه در شركت بگذارند هيچ ايرادي ندارد. مسئوليت پذيري هر يك از اين اين دو نفر به ميزان سهمي كه در شركت به عنوان سرمايه اوليه گذاشته اند بستگي دارد.

 1. شركت تضامني :

حداقل شركائي كه در اين شركت بايد فعاليت داشته باشند دو نفر مي باشد، براي حداقل سرمايه اي كه در شركت بايد وجود داشته باشد هيچ گونه محدوديتي وجود ندارد. هيئت مديره بايد در اين شركت يك نفر باشد، ولي مسئوليتي كه هر يك از شركاء دارند نامحدود است و تمامي آنها مسئوليت كامل دارند.

 1. شركت نسبي:

يكي ديگر از ثبت شركت ها كه شما بايد با آن آشنايي داشته باشيد، ثبت شركت نسبي مي باشد. در اين شركت حداقل شركائي كه بايد وجود داشته باشد دو نفر است و براي حداقل سرمايه در شركت هيچ گونه محدوديتي وجود ندارد. مسئوليتي كه هر كي از شركاء در اين شركت دارند به ميزان سهمي مي باشد كه در سرمايه اوليه شركت گذاشته اند.

 1. شركت مختلط سهامي :

در بين ثبت شركت ها براي ثبت شركت مختلط سهامي بايد شركا حداقل دو نفر باشند و در گذاشتن سرمايه هيچ گونه محدوديت وجود ندارد، يعني در واقع هر چقدر كه سرمايه داشته باشند مي توانند بگذارند. هيئت مديره مي تواند بيشتر از يك نفر هم باشد ولي هر يك از آنها به ميزان سهمي كه دارند مي توانند در شركت مسئوليت داشته باشند.

ثبت شركت ها

 1. شركت مختلط غير سهامي :

تعداد شركاء در اين شركت هم بايد حداقل دو نفر باشد و در گذاشتن سرمايه هيچ محدوديت وجود ندارد، برخي از افراد كه سرمايه زيادي هم ندارند مي توانند اين شركت را در بين ثبت شركت ها انتخاب كنند. هيئت مديره در اين شركت مي تواند بيشتر از يك نفر باشد ولي هر فردي بر اساس سهمي كه دارد مسئوليت هاي گوناگوني را مي تواند بپذيريد.

 1. شركت تعاوني :

يكي ديگر از شركت هايي كه در بين ثبت شركت ها طرفداران بسياري دارد و افراد زيادي آن را ثبت كرده اند شركت تعاوني مي باشد. در اين شركت حداقل شركاء بايد ۷ نفر باشد، در سرمايه اي كه در شركت گذاشته مي شود هيچ گونه محدوديت وجود ندارد. مسئوليت هر يك از شركاء به ميزان سهمي مي باشد كه در شركت گذاشته اند. هيئت مديره مي تواند بيشتر از ۷ نفر باشد ولي تمامي آنها مسئوليت كامل ندارند.

ب  فراهم كردن مدارك مورد نياز :

شما بعد از اينكه نوع شركت خود را مشخص كرديد بايد به اداره ثبت شركت ها برويد و تمامي مداركي را كه براي ثبت شركت نياز است را ارائه دهيد. هر يك از اين شركت ها براي ثبت به مدارك گوناگوني دارند كه شما بايد تمامي آنها را فراهم كنيد تا شركت شما به ثبت برسد و بتوانيد فعاليت هاي خود را شروع كنيد.

شما عزيزان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك ثبت فردا مراجعه كنيد يا با شماره تماس ۴۳۹۳۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۲:۳۵ توسط:vije موضوع: